Як не з'їсти свинину, заражену коронавірусом: лікар терміново надав цінні поради тернополянам

Як не з'їсти свинину, заражену коронавірусом: лікар терміново надав цінні поради тернополянам

Коронавірус вражає не лише людей, але і представників царства людей. Вірус було виявлено у замороженій свинині. Тернополянам слід дотримуватися ряду правил одо споживання цього м’яса.

Як інформують "Тернополяни", як не з'їсти вірус розповів лікар ветеринарної медицини Андрій Биченко.

Він пояснив, що коронавірус має близько 20 видів і безліч штамів, а COVID-19 лише один з них. За словами лікаря, коронавірус своїм зовнішнім виглядом схожий на водяну бомбу: це коло з відросточками. Ці відросточки як ключики входять в клітинні мембрани. Вірус віруси не породжує, він потрапляє в клітину, перебудовує її і так створюються віруси. І весь цей різновид назвали коронавірусами.

"Тож цілком можливо, що є коронавірус, який, наприклад, адаптувався до свиней, може до певних порід свиней. Свині вони ж поділяються на види: є в'єтнамські, корейські, українські, а крім видів є ще породи свиней - дикі кабани - досить великий клас. І коронавірус може адаптуватися до якогось виду свиней і впливати на якісь певні органи у тварини", - каже Андрій Биченко.

Як додав фахівець, жоден коронавірус не переносить високу температуру і руйнується при термічній обробці.

"Куди небезпечніше контакт з сирим м'ясом. Якщо навіть м'ясо було заражене, але його термічно правильно обробили - для людини воно заразним не буде. Є певна термпература і час, коли вірус гине в м'ясі.

Тут головну увагу потрібно приділяти сирому м'ясу, щоб при контакті з сирим м'ясом у вас не було на руках порізів, щоб ви не порізалися, обробляючи це м'ясо, тому що в ньому теоретично, але це дуже мала ймовірність, може міститися коронавірус.

Коронавіруси не переносять високу температуру і низьку теж, а м'ясо, як правило, зберігають при температурі +3 або -5, або взагалі в заморожуванні. Але в цілому потрібно брати конкретний штам і проводити його дослідження. Це усереднене значення", - розповідає лікар.

Коронавірус свинина поради_лікарів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі