У МОЗ назвали протипоказання до щеплення від коронавірусу

За інформаційної підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ, побачив світ посібник про щеплення проти COVID-19. В ньому зібрана уся корисна інформація про коронавірус, відома на даний момент. Серед іншого медики там назвали протипоказання до вакцинації проти COVID-19. Також пояснили, кому щеплюватися проти коронавірусу можна.

Вакцинація проти COVID-19 протипоказана тим, в кого:

  • є алергічні реакції на будь-який з компонентів вакцини,
  • була тяжка алергічна реакція на першу дозу вакцини є гарячка (температура понад 38°C).
  • також не можна вакцинувати людей, молодших ніж зазначено в інструкції до вакцини.

“Якщо сказано, що вакцинація від 18 років, значить, молодших не можна вакцинувати. Ймовірно, що з часом отримані дані досліджень дозволять змінити інструкції, але поки так”, – додають у збірнику.

Водночас важливо розуміти, що якщо у вас в анамнезі є алергії, це не обов’язково означає, що організм погано відреагує на вакцину, оскільки алергії бувають різні і на різні речовини. І це не обов’язково компоненти саме цієї вакцини.

“Треба знати, на що в людини алергія, та ознайомитися зі складом вакцини. Як і щодо інших вакцин, щеплення проти COVID-19 слід вводити під наглядом лікаря, з відповідною медичною допомогою у разі виникнення алергічних реакцій.
Люди, які мали тяжку алергічну реакцію після введення першої дози вакцини проти COVID-19, не повинні отримувати другу дозу”, – наголошують автори збірника, серед яких – імунолог Федір Лапій.

Що робити, якщо ви не знаєте, чи є у вас алергія на щось зі складу вакцини?

“Вакцинація проводиться медичними працівниками, які просять пацієнта побути в лікарні/амбулаторії ще пів години.
Якщо станеться важка реакція, а саме анафілаксія, вона станеться в цей проміжок часу, і людині нададуть невідкладну допомогу”, – йдеться у збірнику.

"Якщо у вас є алергія на пилок чи пил, вакцинуватися можна, оскільки побутова чи сезонна алергії не є протипоказанням для жодної вакцинації", – радять автори збірника.

Вакцина коронавірус вакцинація Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі