• Головна
  • У резонансній справі тернополянки Марії Деркач досі немає заключення медекспертів
12:00, 24 квітня 2013 р.

У резонансній справі тернополянки Марії Деркач досі немає заключення медекспертів

Слідство у справі смерті 26-річної Марії Деркач, яка на переконання родичів померла внаслідок недбальства медиків, досі не завершено. Наразі його гальмують… медики.

Як пояснив начальник обласного управління міліції Віктор Сак, правоохоронці самостійно не можуть визначити, на скільки вірно приймалося те чи інше рішення під час лікування потерпілої, а тому чекають результатів експертизи від медичних фахівців, в тому числі і з інших областей.

«Проводиться комплексна експертиза, вона довготривала. Бо ми ведемо слідство, але не є фахівцями в медичній галузі, чекаємо заключень від фахівців», – пояснив затримку із розслідуванням Віктор Сак.

Тим часом родичі Марія Деркач не втомлюються вимагати справедливості. Плакати із зображенням померло дівчини та написом «Непрофесійні дії та халатне відношення лікарів 2-о міської лікарні призвели до смерті 26-річної Марії Деркач» періодично з’являються в парках та на зупинках громадського транспорту. Під час масових заходів поміж натовпу теж можна побачити людей із такими плакатами, зокрема, вони взяли участь у марші опозиції «Вставай, Україно!».

Наразі після смерті Марії Деркач догани отримали головні лікарі міськлікарні №2 та лікарні швидкої допомоги, а також начальник міськвідділу охорони здоров'я за недостатній контроль за роботою комунальних закладів охорони здоров'я.

Нагадаємо, після звинувачення лікарів у халатності, яка призвела до смерті пацієнтки,  міліція відкрила кримінальне провадження за неналежне виконання професійних обов’язків медпрацівниками.

Попередньо у прокуратуру міста звернувся Андрій Деркач із вимогою притягнути до відповідальності медиків, які, за його переконанням, винні у смерті його 26-річної сестри Марії.

У заяві він повідомив, що 24 грудня його сестра звернулася у міську лікарню №2, після чого була госпіталізована в терапевтичне відділення з діагнозом «вірусна пневмонія».

26 грудня вона була переведена в реанімаційне відділення, в якому пробула до 2 січня, а потім знову була переведена в терапію. 

 10 січня у неї різко підвищилась температура, 11 січня дівчину для додаткового обстеження було направлено в міську лікарню №1, де вона померла через нестачу кисню.

У своїй заяві А. Деркач наголошує, що пацієнтку з реанімації з високою температурою повезли в іншу лікарню не на автомобілі швидкої допомоги чи іншому обладнаному необхідною апаратурою автомобілі, а на звичайній легківці. При цьому супроводжувала хвору медбрат та санітарка, а не лікар-реанімолог.

«З собою вони взяли кисневий балон із маскою, з допомогою якого дихала моя сестра. Коли під час обстеження їй знову стало погано, їй дали маску, однак виявилося, що балон уже пустий. Медбрат залишив сестру, не зважаючи на те, що вона задихалася, а сам пішов наповнювати балон», – повідомляє в заяві А.  Деркач.

Жінка задихнулась, реанімувати її не вдалося. 

У резонансній справі тернополянки Марії Деркач досі немає заключення медекспертів, фото-1

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...