• Головна
  • Як живеться тернополянам у смітнику? - сміттєва мапа (фото)
13:35, 25 квітня 2013 р.

Як живеться тернополянам у смітнику? - сміттєва мапа (фото)

Кожний громадянин України в середньому за рік продукує 200 кілограмів сміття.

Коли виходиш на вулицю, настрій одразу падає, бо ж кожна вулиця Тернополя у вибоїнах. Кажуть, транспортні артерії поруйновані, бо їх уже неможливо латати, їм потрібенкапітальний ремонт, на який грошей у міській казні немає, пише газета Свобода. Погоджусь, можливо, й так. Але як бути з купами сміття, які ще із зими «прикрашають» майдан Мистецтв, автозупинку біля центрального ринку, та й не тільки там?

Як живеться тернополянам у смітнику? - сміттєва мапа (фото), фото-1
Як живеться тернополянам у смітнику? - сміттєва мапа (фото), фото-2

Лише Київ виробляє майже 1,5 мільйони тон відходів щороку. В Україні вже практично немає незасмічених територій і на кожен квадратний кілометр умовно припадає по 500 тисяч тон відходів. За приблизними підрахунками Україна тоне у понад 30 мільярдах тон сміття, передає радіо Свобода. Увесь «непотріб» лежить або на полігонах або на стихійних звалищах, розкладається, забруднює ґрунти, воду й повітря. Згубний вплив «сміттєвого фактора» на здоров’я людей вже доведений лікарями.

Між тим країни з високим рівнем розвитку давно перетворили сміття у фактор економічного зростання. Швеція, найчистіша країна в екологічному плані й одна з найкращих за рівнем життя, переробляє 96% відходів. Чверть теплопостачання цієї північної країни забезпечується за рахунок переробки сміття. Харчові відходи переробляють у гумус і біогаз, яким заправляють муніципальні автобуси. Зараз уже для 30 шведських переробних заводів не вистачає сировини і Швеція імпортує 800 тисяч тон сміття з інших країн.

Досвід країн, які вирішили проблему сміття, вказує, що важливо задіяти комплекс факторів: від виховання звички сортувати сміття у побуті до економічного стимулювання підтримки чистоти.

В Україні з кожним роком зростає кількість людей, які не хочуть жити у засміченому просторі. Активні та свідомі громадяни самі організовуються й прибирають довкілля. Такий рух формує правильне ставлення людей до сміття та стимулює пошуки шляхів вирішення проблеми відходів, наголошують екоактивісти, координатори акції «Зробимо Україну чистою!» Андрій Хрутьба та Юрій Пивоваренко.

Люди мають мати куди помістити сміття (потрібна достатня кількість контейнерів), люди мають знати, що сортувати сміття у побуті є обов’язком громадянина, люди мають знати, що за неправильне поводження зі сміттям їх чекає штраф, виробники мають нести відповідальність за утилізацію їхньої продукції, бізнес має відчувати, що переробка сміття є економічно привабливою справою – такі головні складові подолання проблеми засмічення країни.

Як живеться тернополянам у смітнику? - сміттєва мапа (фото), фото-3
Як живеться тернополянам у смітнику? - сміттєва мапа (фото), фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...