• Головна
  • Прогулянки парком і пікніки в лісі можуть завершитися для тернополян складними захворюваннями
20:30, 25 квітня 2013 р.

Прогулянки парком і пікніки в лісі можуть завершитися для тернополян складними захворюваннями

Інфекціоністи Тернополя: “Не видаляйте кліща самостійно, звертайтесь в травмпункт!”

Щоб прогулянки парком і пікніки в лісі не перетворились на серцеві захворювання та проблеми з нервовою системою, треба «озброюватись» проти кліщів. Ці ледь помітні збудники численних захворювань щороку заражають різними інфекційними, і не тільки, хворобами сотні (!) тернополян, пише Тернопільслька липа. Найнебезпечнішою серед них є хвороба Лайма, ускладнення від якої залишаються на все життя. Західна Україна є найбільшим осередком розмноження кліщів в нашій державі.

Про це йшлось сьогодні на засіданні Тернопільського прес-клубу на тему: «Небезпека, яку несуть кліщі, – хвороба Лайма. Ситуація на Тернопільщині».

- Людина – остання ланка в ланцюзі передачі цієї хвороби. В природі вона циркулює серед птахів, гризунів і невеликих звірів, які постраждали від паразитів. Інкубаційний період триває від 2 до 30 днів, але, найчастіше, захворювання проявляє себе протягом одного-двох тижнів. Кліщі, які мають борелії (хвороботворні мікроорганізми – прим. авт.) , заражають людину одразу під час укусу. Ніколи(!) не слід намагатись роздушити кліща, тому що його кров, потрапивши в ранку, лише ускладнить ситуацію, – розповідає позаштатний інфекціоніст міського відділу охорони здоров’я Світлана Сніцаренко.

Якщо ви виявили на тілі кліща, і самі його видалили – заспокоюватись ще зарано. Необхідно уважно стежити за своїм самопочуттям. Якщо кліщ містив вірусні мікроорганізми, що спричиняють хворобу Лайма, то на тілі почнуть з’являтись плями. Зазвичай, це одна велика і дочірні. Наступні прояви: нудота, блювання, сонливість. Але, коли людина звертається до лікарів з таким переліком симптомів, то це свідчить, що у неї розвивається вже друга стадія хвороби. І для лікування будуть потрібні сильні антибіотики. Окрім того, відбувається ураження серця і нервової системи.

Тож, коли ви йдете в лікарню зі скаргами на серце, обов’язково скажіть лікарю, про укус кліща. Навіть, якщо він був 5 років тому.

Цьогоріч в Тернопільській області вже зареєстрували 10 укусів кліща і 4 випадки хвороби Лайма. Це при тому, що пік «полювання» кліщів розпочнеться в травні, і завершиться у вересні. За минулий рік було 747 звернень про укуси, а за неофіційними даними, ще в кілька разів більше людей, видалили кліщів самостійно, не звертаючись до лікарів.

- Щоб вберегти себе від паразита необхідно користуватись засобами для тіла, це різні спреї, гелі тощо. Окрім цього, одягати світлий одяг, на якому їх добре видно. Закрите взуття з носками, довгі рукави, які щільно прилягають і штани, звужені знизу. На голові має бути картуз або капелюх. Не ходити в хащі та щільні кущі – саме там є найбільше кліщів. Після прогулянки оглянути одне одного,- рекомендує лікар-епідеміолог Управління соціально-гігієнічного моніторингу Головного управління Держсанепідслужби в області Олена Авсюкевич.

Якщо ви виявили кліща на тілі свого домашнього улюбленця – видаліть його самостійно і спаліть. Коли просто викинути кліща у смітник – то самка може дати приплід до 2000 особин. Або ж, якщо кліщ залишився живий, віднесіть його в санепідемстанцію, там його дослідять з метою виявлення інфекцій.

Насамперед, лікарі та інфекціоністи міста наголошують: не видаляйте кліщів самостійно, звертайтесь в травмпункт першої міської лікарні, там його правильно приберуть. А згодом обов’язково здайте аналізи для виявлення хвороб. Це можна зробити в приватних лабораторіях міста, таких як «Синево», «Леонардо» та інші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...