• Головна
  • Незабаром громадськості презентують комплексну систему водовідведення дощових вод з Тернополя
10:00, 26 квітня 2013 р.

Незабаром громадськості презентують комплексну систему водовідведення дощових вод з Тернополя

Поряд із «дорожньою» проблемою, є в місті ще одна, не менш важлива – проблема водовідведення дощових та стічних вод. Кожного разу за великої кількості опадів затоплюються одні й ті ж вулиці міста.

Зокрема, величезні калюжі утворюються на перехресті вулиць Миру-Дружби, у районі вулиці Галицької та інших. Подібні проблеми є в кожному районі міста. Про те, що каналізаційна система потребує модернізації, комунальники говорять уже не перший рік.

Нещодавно Владислав Стемковський, заступник міського голови, заявив, що незабаром у міськраді презентують громадськості комплексну систему водовідведення дощових вод з Тернополя. Одна із проектних організацій міста працювала над нею півтора року.

-  Запропонована схема передбачає облаштування десяти окремих районів відведення і накопичення дощових вод, – розповів Тернопільській липі Владислав Стемковський. – Для того, щоб її реалізувати треба окремо по кожному району розробити ще проектно-кошторисну документацію. Її реалізація – це не рік і не два, а завдання на сьогодні-завтра. Така концепція мусить в місті існувати. Якщо не відвести воду, то будь-який будівельний об’єкт, інженерна споруда, особливо якщо там є асфальтно-бетонне покриття, без відведення води нищиться, причому досить швидко. В місті сьогодні лише близько 30 відсотків доріг охоплено стічною системою, і це надзвичайно мало. Ми представимо громадськості те, що запропонувала проектна організація, далі будемо розробляти проектну документацію. Але тут знову стоїть питання фінансування. Я сумніваюсь, що міський бюджет може «потягнути» виконання цих робіт. Напевне, будемо звертатися до центральних органів влади, бо якщо не відвести воду з вулиць міста, то те, що ми зараз робимо буде мати не такий термін експлуатації, який мав би бути в ідеалі.

Теперішня система водовідведення, за словами Владислава Стемковського, має дві великі проблеми. Це колектор на Шептицького, який підтоплений майже на 70 відсотків, відповідно, через це під час сильних опадів немає можливості швидко відвести воду з міста. Так само зруйнований колектор у парку Шевченка, якому уже більше 40 років. Обстежити його стан у міськраді мають намір після свят. Остаточне рішення щодо ремонту цього колектору будуть приймати на комісії та міський голова. Адже його ремонт може потребувати значних капіталовкладень.

На жаль, як зазначив заступник міського голови, коштів міського бюджету не вистачає навіть на 1/10 потреб, які є цього року в місті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...