Пара лелек, які багато років прилітали на одне й те ж гніздо, загинули через отруту (ФОТО)

Близько 16 років у с.Городниця, що на Гусятинщині, на одне обійстя прилітали лелеки. Кожного року сусіди із родин Осідак та Костецьких раділи поверненню птахів із далекого краю. Цього року, через холодну весну, хвилювалися за них, але лелеки подолали вчі негаразди з погодою та важким шляхом і все одно прилетіли. 

На жаль, сусіди не довго тішилися птахами цієї весни. Напередодні Великодня люди побачили, що птахам - зле. 

Як пише "Чортків Онлайн", два дні поспіль лелека не полишав свого гнізда та весь час був біля своєї подруги. А потім люди побачили його біля річки, де він дуже довго стояв та постійно пив воду, а згодом піднявся у гніздо і начебто хотів відтягнути з нього свою подругу. Чоловіки з обох родин вирішили розібратися у ситуації і коли піднялися до гнізда, побачили мертву самицю лелеки, а він знесилений лежав поряд. Люди намагалися врятувати хоча б його, проте, все було марно. Пару лелек їхні багаторічні сусіди поховали разом.

Пара лелек, які багато років прилітали на одне й те ж гніздо, загинули через отруту (ФОТО), фото-1

Це насторожило людей. Чоловіки дістались гнізда і завмерли. Самка бездиханно лежала, біля неї він, її лелека, – зовсім обезсилений. Зняли обидвох. Думали, спасуть хоча б його. Не вдалося. Пару похоронили разом, її першою, через декілька годин його…

Люди кажуть, що їхній двір наче осиротів без птахів і не віриться, що вони більше не принесуть на своїх крилах весну. Як припускають односельці, птахи могли померти через отруєну кукурудзу, яку напередодні висівали у грунт поряд із селищем. 

Лелеки Тернопільщина отрута посівна господарство птахи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі