• Головна
  • Створення парку «Екстрим» біля тернопільського готелю «Галичина» під питанням
15:30, 28 квітня 2013 р.

Створення парку «Екстрим» біля тернопільського готелю «Галичина» під питанням

Справжнє цунамі обурення викликало рішення депутатів Тернопільської міської ради від 13 лютого ц.р. про передачу в оренду підприємцю Роману Слівічу причалу готелю «Галичина» для будівництва спортивно-розважального комплексу – парку «Екстрим».

Можна зрозуміти радість бізнесмена, адже з комерційної точки це досить вигідний проект: ділянка площею 239,7 кв. м розташована практично у центрі на набережній Тернопільського ставу. Поруч компактно розміщений готель «Галичина» (саме тут часто зупиняються іноземці) та парк відпочинку «Топільче».

Проте не зрозуміла позиція народних обранців: легким натисканням пальців вони передали в оренду до 31 грудня 2015 року причал, не прорахувавши економічної доцільності та екологічної перспективи для водного плеса. Щодо останнього, то екологи на чолі з головою ради екологічного клубу «Край» Галиною Проців неодноразово попереджали, що кожні спортивні змагання на озері спричиняють такий собі стрес у риб та інших питомців озера. Щоправда, Р. Слівіч обіцяв: на час нересту (до 1 червня кожного року) парк не працюватиме, хоча оренду доведеться сплачувати.

Щодо економічного ефекту, ще невідомо, чи зацікавляться туристи тернопільським «Екстримом». Наразі відомо одне: проблема безробіття в місті явно не цікавить ані політиків, ані підприємця, адже у парку розваг заплановано створити лише 5-6 робочих місць.

Відтак підприємець планував до 1 червня побудувати над спортивно-розважальним комплексом каркасну споруду. Парк мав бути поділений на дві зони – дитячу і дорослу. Влітку відвідувачі зможуть брати напрокат катамарани, гідроцикли, банани, каное, водні лижі. «Все – як на морі», – мріяв Роман Слівіч. Взимку озеро перетвориться на ковзанку.

«Територія ставу дає багато можливостей, чому б їх не використовувати», – вважає підприємець. І, звичайно, на «екстремальній» території буде торговельна точка.

Планувалось, що комплекс працюватиме цілодобово протягом року, будуть проводитись змагання та фестивалі.

Сміливі заяви орендаря обурили жителів навколишніх будинків – №2 на вул. Гетьмана Мазепи і приватного сектору. Люди звернулись із заявою до міського голови Сергія Надала, водночас надали копію заяви і редакції газети «Номер один».

«Тернопільське озеро є надбанням усіх жителів міста, а не балансом міської ради, котра може роздавати його по частинах у приватні руки – як берегову лінію, так і водяне плесо озера. Це злочин по відношенню до людей цього міста і самих виборців. Сьогодні його здають в оренду, а через рік-два приватизують, – йдеться у колективному листі.

Став – це місце відпочинку людей різного віку, де вони можуть відпочити і ловити рибу. Після відкриття розважального комплексу практично по всій території тернопільської дамби рибалити буде неможливо, вже не говорячи про екологічні та санітарні порушення і їхні наслідки.

Так, у районі нашого будинку вже відкрили розважальний комплекс «RIVERPOOL», який працює цілодобово і від якого людям немає спокою ні вдень, ні вночі, бо постійно голосно звучить музика, чути крики, б’ються.

Також у нашому будинку влітку відкривається ресторан «Українська ніч», який також створює незручності нам, мешканцям. Невже цього не вистачить і біля житлового будинку буде ще й третій розважальний комплекс?!

Тернопіль – це не Східна Україна, де править провладна партія, тут перемогли демократичні сили – ВО «Свобода», «Батьківщина», «Удар», за які проголосувала переважна більшість жителів Тернополя, і ганьба цим демократам, які проголосували за прийняття цього рішення. Перед виборами вони обіцяли людям «золоті гори», стояти на захисті простих людей, а насправді ці сили захищають олігархів, бізнесменів, а на своїх виборців депутатам, вибачте, наплювати.

Невже ви думаєте, шановні депутати, що площа 239, 7 кв. м вартістю оренди 1 200 грн. за місяць врятує бюджет міста? Порівняйте: оренда на ринку 10 кв. м чистого асфальту вартує 1 200 грн.

Такими необдуманими рішеннями Ви підриваєте довіру людей до демократичних сил Тернополя!

Ми, мешканці будинку номер 2, що на вулиці Мазепи, та навколишніх приватних будинків проти рішення міської ради щодо передачі території причалу «Готель «Галичина» в оренду для будівництва розважального комплексу, і це підтверджуємо своїми підписами» (всього – 91 особа).

Як не дивно, але начальник управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради Володимир Мединський і його однофамілець начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку Ігор Мединський (причал стоїть на балансі тролейбусного депо) відхрестились від причалу, мовляв, не їхнє відомство.

Зрештою, ситуацію пояснила бухгалтер підприємства Р. Слівіча пані Наталя: «Напевне, ми відмовимось і від проекту, і від оренди. За даними проведеної технічної експертизи потрібно півмільйона гривень лише на ремонт причалу. Ми на таку суму не розраховували. Коли минулого року обстежували ділянку, причал перебував у кращому стані, але після цьогорічної зими він потребує капітального ремонту».

Отже, наразі у справі стоять три крапки, адже договору оренди не розірвано. Та не зрозуміло одне: в усьому світі подібні парки розваг возводяться за межами населених пунктів, аби музика і галас не заважали жителям навколишнього мікрорайону. Чому ледь не кожне рішення місцевих депутатів про оренду чи будівництво викликає справедливі нарікання городян, але народні обранці не зважають на простих людей? Але, перефразовуючи вислів актриси Фаїни Раневської, депутатство колись закінчується, а ганьба – ніколи...

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...