Рада ухвалила закон про продаж землі за новими правилами

Рада ухвалила закон про продаж землі за новими правилами

Верховна Рада прийняла закон про продаж земельних ділянок державної та комунальної власності, а також прав оренди на них через електронні аукціони.

За прийняття законопроекту №2195 у другому читанні та в цілому проголосували 272 народних депутати при необхідному мінімумі у 226 голосів, передає УНІАН.
Зазначимо, що до другого читання законопроекту було подано 776 поправок.

Як зазначено в пояснювальній записці до документа, зараз аукціони з продажу землі проходять в застарілій формі – з фізичною присутністю учасників, підняттям табличок зі ставками тощо. При цьому електронні аукціони вже довели свою ефективність під час продажу об'єктів малої приватизації, а також дозволили збільшити вартість цих лотів в рази.

З набранням закону чинності земельні онлайн-торги будуть проводитися в єдиній електронній торговельній системі в режимі реального часу. За підсумками аукціонів укладатиметься договір купівлі-продажу, оренди, права на забудову (суперфіцію) або довгострокової оренди (емфітевзису) земельної ділянки з переможцем торгів, який запропонував найвищу ціну.
Також зміниться розмір гарантійного внеску за лотом, який становитиме не менше 30% стартової ціни продажу земельної ділянки або стартового розміру річної плати за користування ділянкою.Закон набуде чинності з дня його офіційного опублікування.14 листопада 2019 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про оренду і продаж державних і комунальних земель через електронні аукціони (№2195).

земля продаж законопроєкт вру депутати голоси правила
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі