В Україні хочуть заборонити курити електронні електронні сигарети у громадських місцях

Незабаром в Україні можуть заборонити курити електронні електронні сигарети у громадських місцях, а також усі пачки тютюну зникнуть із прилавків. Усе це станеться за умови ухвалення відповідного законопроєкту.

Які нововведення чекають на курців, розповіли у Сніданку з 1+1.

В одному з кіосків на вітрині представлена всі сегарети, які є в наявності. Проте незабаром таке викладання товарів може зникнути. Покупцям пропонуватимуть лише список цигарок, а неповнолітніх разом із дорослими позбавлять спокуси придбати цигарки.

У Верховній Раді будуть розглядати законопроєкт, який стосується тютюнових виробів. Якщо його ухвалять, то на українців чекає чимало нововведень. Зокрема, його автори пропонують заборонити рекламу пристроїв для нагрівання електронних сигарет на вулицях, у ЗМІ та в інтернеті. Під заборону потрапить і продаж тютюнових виробів та рідин з ароматизаторами. Крім цього, на пачках тютюнових виробів для бездимних сигарет можуть з’явитися попередження про шкоду куріння як на звичайних цигарках.

Проте чи не найбільше обговорень викликало нововведення щодо заборони використання електронних сигарет у громадських місцях. Вона може почати діяти вже через шість місяців після ухвалення закону.

За словами експертів, українці все рідше купують цигарки у магазинах. Зокрема, через їхню вартість. Щороку в Україні вони дорожчають на 20 %. Це пов’язано із зобов’язаннями, які Україна взяла на себе, коли підписала Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Цікаво, що відповідно до інформації, яку опублікували на сайті Центру громадського здоров'я, понад 60% українських курців хочуть позбутися цієї шкідливої звички. Крім того, 40% намагається позбавитися цієї звички. Відомо, що нині курить кожен третій українець. Збільшується відсоток і тих хто обирає електронні цигарки. Минулого року вони вдвічі стали популярнішими серед жінок, почали частіше купувати їх і чоловіки. 

сигарети електронна курці законопроєкт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі