• Головна
  • Ремонтні роботи перетворили життя тернополян на жахіття
14:00, 29 квітня 2013 р.

Ремонтні роботи перетворили життя тернополян на жахіття

Тернополяни скаржаться на головний біль, роздратування та неможливість вкласти малюків спати через роботу перфораторів та іншої техніки у сусідній квартирі. Ремонтні роботи тривають там уже близько двох місяців.

- Неможливо у квартирі сидіти, - скаржиться мешканець будинку на вул. Стадникової,17 Василь Потіха. – Робітники як починають вранці працювати, так і до вечора. Мають бути ж якісь норми, якісь правила. Довбуть, свердлять, і так уже мабуть більше двох місяців. Кожного дня одне і те саме.

Шум від ремонтних робіт, каже чоловік, розноситься на цілий будинок. Відтак для тих, хто хоча б вдень на роботі, живеться легше. Вони практично не стикаються з тією проблемою.

- Я у лютому поламав ногу, - каже тернополянин. – Відтак майже весь час проводив у будинку, зараз ще ходжу з палицею. Виходжу рідко. Той звук треба почути. Я не вірю, що його можна створити інструментами, що працюють від 220 Вольт. Якби це тривало тиждень-два, то хай ще…Але ж не два місяці.

З паном Василем, за його словами, проживають маленькі онуки. Нещодавно вони переїхали до інших родичів, оскільки вдома неможливо спати.

- Дітей треба вкладати спати. Але зробити цього ні вранці, ні в обід неможливо, - каже він. – Нещодавно я підходив до робітників. Вони перепитали, о котрій годині мої діти мають спати.

Але жити за таких умов, не те, що дітям, а дорослим неможливо.

Позносила усі стіни

Скаржаться на ремонт і сусіди, що живуть у квартирі під тією, де проходить ремонт. Тут, нарікають люди, окрім шуму інші проблеми. Чужий ремонт зіпсував їхній власний.

- Ми тільки торік зробили ремонт, - каже мешканка Любомира Б. – А від їхніх робіт в одній із кімнат потріскала стеля. Тепер знову треба буде ремонтувати її. А через вентиляцію у кухню летить пилюка. А в шахту нападало каміння. Люди нам дивуються, як ми стільки часу це терпимо і тут живемо. Неможливо.

Побачитись із власницею квартири, де проводять ремонт, важко. Адже вона там практично не буває. Пані Любомира каже, що декілька разів просили робітників переказати жінці, щоб та прийшла. Однак вона цього не зробила. Втім, люди ще сподіваються дійти згоди із власницею без скандалу. Тим більше, що із жеку уже вдруге приходила комісія. І, як повідомили їм, складатимуть акт через появу тріщин у стелі.

- Там у квартирі, де роблять ремонт, нема тепер ні однієї стіни, - кажуть мешканці. – Тобто, вони зносили повністю усі стіни. Відтак акустика там величезна. Не кажучи вже про те, що звук інструментів і так потужний.

Домовитись не вдалось

У жеку, запевняють тут, людей розуміють. Шум від інструментів і справді потужний. Однак робітники не роблять нічого забороненого, пише 20 хвилин.

- Ми були там на місці уже тричі. Я просив власницю якось організувати ремонт так, щоб робітники не довбали цілісінький день, - каже директор “ЖБК №13” Роман Савула. – Та із жінкою якось по-людськи домовитись вдається не дуже. На усі інші зауваження, які ми робили жінці, вона відреагувала. Так, вона виставила 50 мішків будівельного сміття під під’їздом, ми зробили зауваження, вона вивезла.

Щодо результатів обстеження комісією, то вона там у коридорі виявила тріщини. Однак говорити про проте, що з’явились вони у наслідок ремонту, не можна.

- У квартирі працювали перфораторами, демонтували «перестілки», знімали стяжку, - каже головний інженер Богдан Гниздюх. – Того і був такий шум, а це ще й панельний будинок. На сьогодні ці роботи завершені, і шуму такого уже не повинно бути.

Можуть навідатись правоохоронці

Що робити і чи можна притягнути до певної відповідальності за такі незручності власника квартири, ми поцікавились і у юристів. Однак, переконані фахівці, закон у цьому випадку ніяк їм не допоможе. Тож людям треба просто по-людськи домовитись, аби ті робили перерви у роботі.

Якщо ж мешканці вважають, що шум може негативно вплинути на їхнє здоров’я, можуть звернутись і в міліцію. Ті спробують поспілкуватись із власницею.

- Якби сусіди шуміли після 22-ї години, то це була б вже інша справа, - кажуть в Центрі громадських зв’язків обласної міліції. – Однак, якщо люди стверджують, що шум створює великі незручності, то мають написати заяву.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...