В Україні хочуть змінити правила усиновлення дітей

Уряд вніс зміни в правила усиновлення дітей в Україні, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Нововведення набудуть чинності після рішення Верховної Ради.

Про це повідомляє пресслужба КМУ.

Згідно з новими правилами, усиновителями зможуть стати особи з інвалідністю. Водночас для реалізації свого права їм доведеться пройти експертизу і довести, що хвороба не буде перешкоджати виконанню батьківських обов’язків.
Також вводиться норма про те, що усиновитель не може бути більше ніж на 45 років старшим усиновлюваного. Якщо усиновити дитину хоче сімейна пара, то береться до уваги вік молодшого з подружжя.

«Зі списку потенційних усиновителів виключаються дискредитовані патронатні вихователі і кривдники, які стоять на обліку в Нацполіціі. Також не зможуть взяти прийомну дитину особи, які живуть однією сім’єю з людьми з чорного списку усиновителів», – йдеться в повідомленні.

Крім того, обов’язковою умовою для усиновлення є проходження спеціальних курсів.

«Без такого сертифікату, претендентами в усиновлювачі можуть бути тільки родичі дитини, опікуни, піклувальники, патронатні вихователі», – уточнює прес-служба КМУ.Зауважимо, Україна є другою в світі країною за кількістю дітей, усиновлених американцями. Багато усиновлених дітей – з особливими потребами.

усиновлення правила кму
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі