• Головна
  • Екстрім: у Тернополі багатоповерхівки латають… альпіністи (фото)
13:00, 7 травня 2013 р.

Екстрім: у Тернополі багатоповерхівки латають… альпіністи (фото)

Вже у п’яти будинках у Тернополі полатали міжпанельні шви.

Загалом до кінця цього року планують таким чином відремонтувати 20 багатоповерхівок, повідомила заступник начальника управління житлово-комунального господарства міськради Ганна Муца.

- До списку капремонту внесли внесли будинки, зважаючи на скарги тернополян, – каже вона. – Загалом це лише 10% від потреби. Адже таких будинків, які потребують латання швів, у Тернополі набагато більше.

До речі, на багатоповерхівках ще й облітає плитка. Наразі з нею робити нічого не будуть. Це швидше візуальна проблема, додає пані Муца. Покласти нову плитку надто дорого, в нас міськраді немає таких коштів.

Шви між панелями на багатоповерхівках у Тернополі латає компанія “Терра-Альп”, яка надає послуги методом промислового альпінізму. Свої роботи альпіністи розпочали ще у березні. І продовжать їх вже після свят – 15 травня. На черзі – ще дев’ять будинків, розповідає директор компанії “Терра-Альп” Юрій Зарембський.

- Загалом у Тернополі вже завершили роботи у будинках на вул. Чехова, 9, Тарнавського, 5, Київській, 18, Коновальця, 6, Чалдаєва, 3, – каже він. – Ця проблема у панельних будинках міста виникла давно. І певні роботи частково проводили. Щороку жеки латали шви під час поточних ремонтів. Цього року ці роботи більш масштабні. До списку капремонту увійшли будинки, які найбільше потребують цього і на які надійшло найбільше заявок.

Стики між панелями мають певний період експлуатації. Потім вони починають тріскати, випадати і потрібен ремонт, продовжує пан Зарембський. Адже утворюються діри, втрачається тепло, сиріють стіни. Якщо брати панельні будинки, то практично у всіх є така проблема.

- Технологія латання швів доволі проста, – каже  “20 хвилин” директор компанії. – Спершу вибивають старий шов, потім зачищають цю ділянку, знежирюють її, штукатурять. Далі все заліплюють матеріалом, який називається гермобутил. Він має герметизуючі властивості й схожий на рідку гуму.

Метод промислового альпінізму вигідний тим, що для проведення ремонту на висоті не треба жодних риштувань, вишок, драбин. Майстри працюють, як альпіністи, застосовуючи шнурки. Це безпечніше, ніж працювати з риштування чи люльки. Адже в такому випадку люди працюють на висоті і нічим не застраховані.

- Наші ж працівники пройшли навчання з висотних робіт у Києві, мають посвідчення, – каже Юрій Зарембський. – Крім того, ми маємо дозвіл на роботи в умовах підвищеної небезпеки. Окрім того, альпінізм є нашим хобі ще з дитинства. Ним ми займаємося у вільний від роботи час.

Чоловік додає, що праця майстрів-альпіністів на багатоповерхівках вже не є видовищем. Тернополяни нормально реагують на такий екстрім. Промислові альпіністи утеплюють фасади, миють вікна, можуть навіть привітати через вікно.

lataut alpinisti

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"В Україну повертається люта зима і потужний мороз у -6 градусів, сніг накриє автомобілі": йде холодний дощ і мряка
Віктор Павлік приїхав в гості до мами на Тернопільщину і виявив несподівану халепу: чому співаку довелоcя гострити ножа на вулиці (ФОТО)
"Сніг засипле авто і дороги, синоптики попередили про лютий мороз у -12 градусів": арктичний холод і дощ йдуть в області
"ТЦК йде по чоловіків 3-х категорій, бронювання не допоможе навіть студентам": мобілізація, повістки, ТЦК і ВЛК
Оголошення
live comments feed...