• Головна
  • "Тварина постійно скаче, тому такий смак": тернополянка розповіла про м'ясо кенгуру та Австралію (ФОТО)
20:27, 22 червня 2021 р.

"Тварина постійно скаче, тому такий смак": тернополянка розповіла про м'ясо кенгуру та Австралію (ФОТО)

Між Україною та Австралією пролягає відстань у 13 000 кілометрів: ці країни живуть у різних півкулях, у різних часових поясах і кліматичних умовах. Мешкають там і українці, які радо готові розповісти про особливості кухні далекої Австралії, тамтешні звичаї та звички місцевих людей.

Як інформує "Сорока", тернополянка Оксана Верлан вже понад 4 роки мешкає у Сіднеї — одному з найбільших австралійських міст.

"Переїхати сюди було кілька причин. Одна з них — мрія пожити в капіталістичних або європейських країнах, яка є, напевно, в усіх пострадянських людей. До того ж, добре нарешті вивчити англійську, з якою все життя у мене не складалося", — розповідає Оксана Верлан.

Перше, що кинулося в очі після переїзду – літні вулиці, тоді як в Україні в той час була люта зима, каже тернополянка.

"В нас різні не тільки день-ніч, а і місяці, тому в вас зараз початок літа, а в нас – зими. Тож коли ми приїхали в січні було спекотно, тепло і це та відмінність, на яку одразу звертаєш увагу. Також незвичним на початку для мене було те, що всі квіти і вазони, які стояли в мене вдома, росли на вулиці, а ще величезна кількість папуг — менші, більші, вони тут повсюди і дуже смішні. Тут тварини людей не бояться, бо до них дуже добре ставляться, тож в звірів це, мабуть, передається на генетичному рівні".

За словами тернополянки, австралійці — достатньо відкриті у спілкуванні, однак надають перевагу спілкуванню зі "своїми".

"Австралійці доволі дружні. Вони поговорять з тобою, будуть привітними, але на цьому все. Такий тип культури. Це просто ввічливість. Вони відкриються вам наскільки можуть, але більше люблять спілкуватися з австралійцями. Всі інші — дружать між собою. Є звичайно, що спілкуються між собою люди різних національностей, але австралійці не дуже люблять пускати до себе "чужих". Проте Сідней дає нагоду поспілкуватися з емігрантами з інших країн, зокрема європейських та пострадянських. Тож в мене дуже широке коло спілкування з представниками інших народів — Казахстан, Азербайджан й русифіковані корейці. Тут є можливість пізнати всі культури світу в одному мегаполісі", — говорить Оксана.

Як зазначає Оксана Верлан, Австралія — одна з найнебезпечніших країн світу.

"Тут живуть найотруйніші видів змій, павуків і крокодилів. Коли ми сюди емігрували, всі мої друзі запитували мене куди я їду. Але насправді ми ж живемо в місті. Тут звичайно немає такого як ЖЕК, але кожен багатоквартирний будинок має своїх страта-менеджмент — підприємство, яке відповідає за збереження цього дому. Ми за це платимо великі гроші, — розповідає пані Оксана. — Вони прибирають, стежать, щоб все справно працювало і постійно обробляють житлову територію від небезпечних павуків. А дітей вчать зі школи, як виглядають небезпечні тварини та що робити, якщо зустрінеш одну з них".

Проте, в приватні будинки небезпечні "гості" таки можуть пробратися, каже тернополянка.

"Взагалі, коли живеш в будинку змії або павуки можуть навіть пробратися всередину. В такому випадку потрібно викликати службу. За це ми також платимо", — говорить Оксана. — "Моя подруга живе біля лісу в невеликому будиночку. Був випадок, коли вона, підійшовши до машини, побачила на капоті здоровечу змію, яка там грілася. Її чоловік — казах, але він виріс в Австралії і знав, що робити в такій ситуації. Він тут змію скрутив якось і викинув назад в ліс, бо вони їх не вбивають".

У Австралії багато чого залежить від самої людини, адже, наприклад, оформляти документи та засвоювати нові навички й обов’язки тут доводиться самотужки, розповідає тернополянка.

"Коли ми подавалися на візу, то дізналися, що як такого австралійського посольства немає, бо все робиться онлайн. Це означає, що практично вся країна знаходиться в мережі. Це дуже привчає, бо раніше я не дуже дружила з девайсами, а тут попала в середовище, де все повністю зав’язано на software", — говорить Оксана Верлан. — "Зараз я захищаю свій диплом стоматолога. Вже здала перший екзамен. Готуюся, вчуся, маю сім’ю і на це ніхто не зважає. Тут це нормально, якщо ти спиш по 4-5 годин, бо більшість людей працює по 12 годин. Місцеві більш самостійні, бо знають, що все в їхніх руках".

Крім того, австралійці дуже законослухняні, адже ціною порушення є штрафи, додає пані Оксана.

"Вони тут дуже слідують правилам. Якщо глянути на місцеві дороги, то всі їздять пристебнуті і ніхто не порушує. В Австралії дуже строгий закон і великі штрафи. Тут немає нотаріусів, людям вірять на слово. Якщо потрібно щось завірити, ти можеш звернутися навіть в поліцію або до роботодавця. Це досить легко і повністю безкоштовно. Але якщо розкриють, що ви подали неправильні дані, це все відобразиться в сумах, які зобов’яжуть виплатити. Тут з такими речами не граються. Це правова, поліцейська держава, яка дресирує людей за допомогою штрафів", — розповідає Оксана.

Оксана Верлан каже, що на материку вирощують майже всі овочі та фрукти, тож кожному знайдеться щось до смаку.

"Австралія вирощує майже все. Росте авокадо, ананаси, зелень і я навіть не знаю чого тут нема. Можливо,тякихось дуже специфічних речей. Австралія — колишня колонія Великої Британії. Тому майже все, що є в Британії, є тут. Тому людям, які стараються їсти здорову їжу, в Австралії це робити дуже просто. Крім того, тут їдять м’ясо кенгуру. Я пробувала його якось але, чесно кажучи, нічого особливого. Воно дуже тверде і нежирне, бо це тварина, яка постійно скаче. Мені схоже на яловичину", — говорить Оксана Верлан.

Серед страв австралійці надають перевагу бургерам. Також полюбляють традиційну намазку.

"Говорячи про смаки австралійців, я б сказала, що вони дуже люблять гамбургери, однак місцевий фастфуд відрізняються від українського. Якщо ж говорити про чисто австралійську кухню, то вони полюбляють пиріг з м’ясом і vegemite — це специфічна намазка на хліб. Вона дуже корисна і там багато вітамінів, але на смак — жахлива. Коли роблять пиво, залишається хміль або пшениця, яка перебродила. От з цих залишків вони і роблять vegemite. У цій намазці немає цукру, вона коричневого кольору і на смак противне, але чисті австралійці їдять і люблять це".

Попри те, що новий рік та Різдво в Австралії святкують влітку, традиції практично ті ж, що й у всього світу.

"Різдвяні та Новорічні свята австралійці святкують так само: ставлять ялинки, прикрашають їх, чіпляють гірлянди і купують подарунки. Більше, звичайно, святкують Різдво, проте, на Новий рік у Сіднеї дуже красиві феєрверки. В центрі міста — людно, адже подивитися на них збираються усі", — розповідає пані Оксана.

"Якщо говорити про виключно їхні свята, то тут є ANZAC day, це практично день пам’яті австралійців, які загинули під час Першої світової війни. Також тут святкують День народження королеви, бо президента Австралія не має. Їм подобається, що в них є королева, але ніякої ролі вона не грає. Крім того, тут є Melbourne Cup day. Це не вихідний але для них — свято. Вони їздять на кінні перегони до Мельбурна, роблять ставки. Це дуже популярна розвага. Також австралійці дуже люблять Mother day I Father day, тож завжди їх святкують".

Вихідні або свята австралійці зазвичай відзначають на барбекю, або вирушають у кемпінг каже Оксана Верлан.

"Австралійці дуже люблять барбекю. Грилі в них повсюди: на балконах і в кожному парку. Так вони святкують практично усі свята, в тому числі й дні народження, — розповідає тернополянка. — Також тут дуже популярний кемпінг. Їх багато і всі на різних умовах. У нас дуже багато лісів, вони розкинуті по всій Австралії, тож кемпи тут є різні.

Можна просто оплатити мінімальну суму за стоянку, щоб розкласти свій намет. В цю вартість входить туалет, який там є, душова і навіть можна підключитися до світла але це стаціонарно. Є міксовані кемпи, куди ви можете приїхати своєю машиною з наметом або навіть фургоном, в якому будете жити. А можна навіть орендувати там будиночок різної цінової категорії. І звісно, там завжди є електричний гриль".

Оксана Верлан зізнається, країну на іншому боці земної півкулі полюбила, в першу чергу, за теплу погоду та пляжі.

"В Сіднеї, де я живу, пляжів — до кольору, до вибору. І вони тут дійсно гарні. Крім того, я люблю Австралію за можливість досягнути успіху, яку тут має не лише молодь. Якщо людина вчиться, старається і дійсно працює, то має всі шанси добитися багато чого власними зусиллями. Звичайно, це не будуть великі гроші, але ви можете жити і заробляти достойно", — розповідає пані Оксана. — "Австралія — соціал-демократична країна. Ми платимо дуже великі податки і за рахунок цього всі живуть більш-менш однаково. Тобто, тим, хто не має грошей, їх виплачує держава. Можна сказати, що це — країна-рай: завжди тепло, все є і достатньо грошей, щоб жити добре".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернополянка #м'ясо #кенгуру #Австралія
Останні новини
Оголошення
live comments feed...