• Головна
  • Дітей без щеплення до шкіл і садочків таки можуть не допустити
18:30, 29 червня 2021 р.

Дітей без щеплення до шкіл і садочків таки можуть не допустити

Головний санітарний лікар країни Ігор Кузін вважає за необхідне зробити вакцинацію від основних хвороб обов’язковою. У цьому контексті він підтримує ідею закріплення в законі норми про недопуск нещеплених дітей до навчальних закладів.

Про це новий головний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів в інтерв’ю виданню LIGA.net.

Пояснюючи свою позицію, Кузін наголосив, що в Україні останні спалахи інфекційних хвороб були викликані недостатнім рівнем охоплення обов’язковими щепленнями.
Окрім того, головний санлікар вважає, що необхідно одночасно з обов’язковою вакцинацією впроваджувати відповідальність медпрацівника за поширення неправдивих відомостей про вакцинацію та посилювати відповідальність за підробку довідок про вакцинацію.
"Я б зважав на рішення Верховного Суду щодо недопуску невакцинованих дітей до закладів освіти. І запроваджував подібні норми в законі: не допускати до закладів освіти дітей, які не вакциновані і не мають на це об’єктивних причин, абсолютних медичних протипоказів. Вони все одно можуть обирати альтернативу – дистанційний формат абощо", - відповів Кузін на запитання, чи мають карати за відмову від вакцинації.

Також головний санлікар підтримав і те, щоб зробити вакцинацію обовʼязковою для частини дорослого населення.
"У нас є частина дорослого населення, для якої вакцинація має бути обов’язковою: працівники освіти, сфери обслуговування, ми не маємо допускати їх до робочих місць без щеплення. Для всіх інших забезпечити обов’язковість доволі важко і сам процес контролю не матиме практичного сенсу. Це скоріш власний вибір людини", - вважає головний санлікар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація #школа #санітарний #лікар #щеплення
Оголошення
live comments feed...