18:40, 9 травня 2013 р.
Поради тернополянам: як захистити себе від квартирних крадіжок
Як кажуть, мій дім – моя фортеця. Однак на ділі частіше виявляється, що наші фортеці більше скидаються на солом’яний будиночок поросяти Ніф-Ніфа, який не те що штурмом можна взяти, а одним подувом.
Водночас до облаштування свого житла, неприступного для бандитів, часто не доходять руки. Адже ми до останнього сподіваємося, що нашу квартиру з незрозумілої причини всі злодії обходять стороною.
Часто ми, не замислюючись, розповідаємо про свої заплановані поїздки малознайомим людям або кричимо про це в людних місцях, транспорті. У денний час доби вносимо у квартиру побутову техніку та інші габаритні цінності на очах у цікавих, балакучих бабусь і чужих перехожих. Виставляємо біля квартири коробки з-під дорогих речей, не завішуємо вікна, через які чудово видно антикварні меблі, а на дверях залишаємо точний розклад вашого приходу для рідних, мовляв, буду о 20.00. І після всього перерахованого вище, оглядаючи зламану і “винесену” квартиру, кусаємо лікті і рвемо на собі волосся зі здивуванням – як це могло статися ?
Подібна ситуація знайома багатьом. Але навіть позбувшись таких “шкідливих звичок”, ви не зможете упевнено відгородити своє житло від нежданих гостей. Адже в забезпеченні безпеки свого дому є безліч інших хитрощів, тонкощів і правил.
Насамперед, щоб віднадити злодіїв від житла у ваш тривалий від’їзд, необхідно до останнього переконувати їх, що квартира не пустує. Попросіть сусідів забирати кореспонденцію з вашої поштової скриньки або ж домовтеся з листоношею тимчасово не “засмічувати” її – поштове перенаповнення може натякнути на вашу відсутність. Якщо є можливість, залиште в одній із кімнат ввімкнене світло, радіоприймач. Встановіть таймер освітлення або телевізора, які, запрограмовано вмикаючись у певний час, зімітують вашу присутність. Спантеличити злочинців можна сушінням випраної білизни на балконі. Просіть сусідів або родичів періодично перевіряти вашу квартиру і міняти положення фіранок на вікнах.
На першому місці в захисті від грабіжників, звісно, залишається сигналізація. Підключення до пульта централізованої охорони – задоволення не з дешевих. Зате без вкладених у це кількох тисяч гривень і невисокої абонентної плати щомісяця ви можете позбутися дорожчих речей, а в деяких випадках – навіть здоров'я і життя. Крім того, якщо злодія з награбованим добром так і не впіймали, охоронна компанія зобов’язана відшкодувати всі збитки.
Якщо грошей на повноцінну сигналізацію поки що немає, можна спорудити або придбати її муляж. Це може бути різкий звук з миготливими лампочками після відкриття дверей, пристрій, у народі прозваний “ревуном”, і т.д.
Найголовніша перешкода для грабіжників – міцні двері і вікна. Бажано встановити двоє дверей, причому зовнішні краще зробити непримітними, щоб у бандитів навіть думки не виникло, що у вас є що ховати. Крім того, зовнішні двері мають відкриватися назовні – їх складніше вибити.
Замки варто міняти кожні 5-7 років через їх зношування, а після втрати ключа – негайно. Ідеальна кількість замків – два. “Зрешечені” десятьма замками двері менш міцні. Види замків мають бути різними, наприклад, циліндровий і сувальдний. Замість таких стандартних замків можна прикупити “надхитрі” з біометричною системою доступу. Після злому таких замків двері блокує ригель потайного замка, який не під силу багатьом домушникам.
Якщо ви живете на першому або останньому поверсі, якщо до ваших вікон підходять пожежні сходи, труби, товсті гілки дерев, варто засклити балкони, заґратувати вікна (зараз продаються ажурні розсувні ґрати для тих, хто не хоче почуватися тюремним ув’язненим) і завжди закривати всі щілини – від балконних дверей до дрібних кватирок. До речі, потрібно враховувати, що модні нині пластикові вікна розкриваються набагато легше, ніж “шпінгалетні”.
Але в будь-якому разі потрібно завжди бути готовим до того, що злодії можуть пробратися в житло. І тут виникає питання – куди ховати все цінне ? Хай би як ви ховали гроші і коштовності, грабіжники шукатимуть їх, поки не знайдуть. А якщо навіть не знайдуть, то квартира догори дригом вам забезпечена. Щоб уникнути цього, можна в стандартному місці покласти суму і коштовності, яких не надто шкода, гарненько приховавши все інше. Найцінніше зберігати необхідно в кількох місцях – у дитячій іграшці серед купи таких же, у непрозорій баночці для шампуню поруч із десятком подібних, у серветниці між серветок, у брудній білизні. Ще одне хитре місце, де можна сховати гроші й коштовності – м’ясо. Для цього потрібно замотати в поліетилен цінності, вкласти їх у розморожене м’ясо, яке після цього знову заморозити. Злочинець, який бажає швидко вкрасти і зникнути, навряд чи чекатиме розморожування всього м’яса тільки в надії, що там щось є. Варто обійти банальні місця “ничок”: шафа з одягом, матрац, книги.
Попередньо варто скласти список усіх коштовних речей – це допоможе в разі затримання злочинця в момент збуту краденого. Ще краще – застрахувати цінності або зберігати їх у банку.
Якщо ви після повернення додому помітили злом дверей, відразу ж дзвоніть 102 від сусідів або з мобільного. Заходити суворо забороняється – слідчим потрібно не торкнуте вами місце злочину. У разі шуму, що долинає з квартири, спробуйте закрити її зовні, тим самим помістивши грабіжників у пастку й убезпечивши себе від бандитів.
Для сучасних грабіжників немає майже нічого неможливого. Але, залишивши своє житло незахищеним, ви підвищуєте ризик пограбування в кілька разів. Тому про безпеку варто подбати вже зараз, адже, відповідно до прислів’я, не тільки той злодій, хто краде, а й той, хто драбину подає.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:23, 14 січня
12:51, 20 січня
10:46, 23 січня
12:52, 20 січня
19:09, 11 січня
live comments feed...