• Головна
  • У Тернополі є вулиця-лабіринт: через хаотичну нумерацію блукають місцеві жителі і не може доїхати навіть швидка
12:00, 10 травня 2013 р.

У Тернополі є вулиця-лабіринт: через хаотичну нумерацію блукають місцеві жителі і не може доїхати навіть швидка

Щоб знайти потрібний будинок на вулиці Проектній у тернопільському мікрорайоні Пронятин, доводиться інколи блукати годинами, неначе в лабіринті, кажуть місцеві мешканці.

Адже забудовували її настільки хаотично, що сусідні будинки можуть мати різницю в нумерації в декілька десятків. Приїхавши «на розвідку» в мікрорайон Пронятин, кореспондент і сам втратив терпець блукати його вулицями. В управлінні містобудування Тернопільської міськради запевняють, що до кінця року все впорядкують.

Одні – навпоперек, інші – навскоси

– До нас таксі викликати взагалі неможливо, – каже газеті Місто мешканка вулиці Проектної Ольга Козар. – Жоден водій не хоче їхати. Бо він поки знайде потрібний будинок, то витратить більше грошей на бензин, аніж заробить. А ще гірше зі «швидкими». Бо, буває, що комусь терміново потрібна допомога медиків, а вони не можуть втрапити на вказану адресу. То тепер люди просто виходять на зупинку на початку села і там чекають машину. Бо іншого виходу немає.
Жінка каже, що вулиця у них справді дуже проблематична і створює чимало дискомфорту. Адже мало того, що пронумерована «вибірковим» методом, та ще й на половині новобудов взагалі нумерація відсутня.

– Приїжджали недавно до новіших будинків телефонний кабель проводити і газ підключати, – продовжує вона. – То аж смішно було. Вони попри мій будинок пару разів проїжджали. Отак і їздили туди-сюди усіма вулицями і ніяк не могли до потрібного будинку потрапити. Бо навіть спитати нема кого. В більшій частині будинків ще ніхто не живе. А інші власники переважно в будні на роботах. То як там орієнтуватися?

Пані Ольга каже, що живе на Проектній уже близько 10 років, але навіть достеменно не знає, яким номером закінчується ця вулиця і де останній за нумерацією будинок.

– На тих двох паралельних вулицях, які збудували першими, ще можна зорієнтуватися, – каже вона. – Хоч, наприклад, там є будинок №10, він іде зразу ж після №8. Але є ще будинок №10-а, який розташований через десяток будинків після №10. Але от на тих новіших вулицях справжній лабіринт. Вони якось так розташовані: одні – навпоперек, інші – навскоси, якісь – паралельно, інші – перпендикулярно. І всі ці вулиці носять одну назву – Проектна, і закінчуються більш ніж 300 номером.

 «Вам треба в протилежну сторону»

Щоб переконатися, чи справді така хаотична Проектна як розповідають, кореспондент поїхала в мікрорайон Пронятин.

– Вам на Проектну? – перепитує місцева жителька Тетяна. – Ой, то вам тепер доведеться далеко йти, бо ви в центр села приїхали, а вона на околиці. Ну от піднімайтеся цією вулицею вгору, а там повернете направо.

Піднявшись вгору та повернувши направо, кореспондент побачила ще декілька розгалужень.

– Це і є Проектна, – каже місцева жителька Людмила. – Але я сама не знаю, як вона по номерах розташована. Отут ніби початок – то старіші будинки. А он там нові будують.
Повернувши в першу ж вулицю, кореспондент потрапила на початок Проектної, який розпочинався будинком №5. Після цього будинки почали потрохи зміщуватися, а різниця в номерах між сусідніми будинками збільшувалася. Пройшовши вулицею до будинку з №47, кореспондент повернула на паралельну. Там нумерація будинків і справді ставала щораз складнішою, а на більшості з них була зовсім відсутньою. Щоб дійти до будинків із останніми номерами, кореспонденту порадили запастися терпінням.

– Ви хочете потрапити до будинків із 300 номером? – перепитали перехожі жіночки. То вам треба спуститися цією вулицею вниз, а тоді направо, тобто повернутися до тих перших будинків, від яких ви прийшли сюди, і піти тоді в протилежну сторону. Але вам потім, щоб потрапити до зупинки маршрутки, знову доведеться повертатися сюди або йти в центр села.

Подякувавши за поради, кореспондент вирішила повертатися в Тернопіль. Адже прогулянка загрожувала перетворитися у надто довге блукання лабіринтами, розповідають місцеві люди.

Міськрада обіцяє допомогу

– Ми знаємо про цю проблему, – каже начальник управління містобудування, архітектури і кадастру Тернопільської міськради Василь Бесага. – Але ж цю вулицю починали заселяти не вчора, а багато років тому. Тоді сільська рада пороздавала людям землі, і вони собі будувалися. А потім брали номери будинків хто як хотів. От так все й вийшло. Ми, звичайно ж, хочемо допомогти людям впорядкувати цю забудову, але поки не можемо цього зробити. Адже спершу нам треба мати детальний генеральний план забудови Тернополя. Він буде готовий десь до кінця року.

Проте зміна нумерації будинків цілої вулиці – це дорого і клопітко, зауважує пан Бесага.

– Бо ж люди свідоцтва уже виробили на свої будинки і їх нумерацію, – продовжує посадовець.– А щоб виробити нові, то треба знову багато грошей. Але як тільки ми матимемо план, то постараємося навести порядок на Проектній і за потреби допоможемо мешканцям швидше і менш затратно змінити свої свідоцтва.

labirint

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"В Україну повертається люта зима і потужний мороз у -6 градусів, сніг накриє автомобілі": йде холодний дощ і мряка
"Сніг засипле авто і дороги, синоптики попередили про лютий мороз у -12 градусів": арктичний холод і дощ йдуть в області
"Нестримний сніг потужно засипле області прямо завтра, холодний дощ накриє міста і автомобілі": йде мороз, холод і вітер
"26 000 грн зарплати на місяць, робота для літніх українців": оприлюднено вигідну вакансію, роботодавці будуть платити
Оголошення
live comments feed...