• Головна
  • Юлія Тимошенко пояснила, чому людям не варто зараз продавати паї і які ризики несе земельна реформа
12:15, 5 липня 2021 р.
2

Юлія Тимошенко пояснила, чому людям не варто зараз продавати паї і які ризики несе земельна реформа

Юлія Тимошенко пояснила, чому людям не варто зараз продавати паї і які ризики несе земельна реформа

Не продавати свої земельні паї і більше цікавитися реальною роботою народних обранців закликала жителів Тернопільщини очільниця партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, яка приїхала 2 липня до Тернополя.

«Людей знову обдурять, як з ваучерами»

Юлія Тимошенко попереджає, що наслідком земельної реформи може стати втрата Україною незалежності та зубожіння жителів сіл.

– Бо це – обман. Людей знову обдурять, буде таке ж, як з ваучерами. Потримайте ці паї, поки не буде збудована цивілізована система підтримки фермерів, – закликає людей голова партії «Батьківщина». – Щоб сільськогосподарську землю отримали лише ті, хто на ній працює і не більше 500 га на одне фермерське господарство. Ми відкриваємо гарячі лінії, щоб як тільки будуть відбирати землю, люди повідомляли і ми, як швидка допомога,через суди і місцеві органи влади таки добиватимемося справедливості.

Юлія Тимошенко озвучила три проблеми, до яких призведе запровадження ринку землі.

Перше: прибуток, який породжує українська земля, уже не належатиме українцям, місцеві фермери не витримають конкуренції з глобальними світовими монстрами. Друге: залишаться без податків наші громади, бо в України підписані угоди про уникнення подвійного оподаткування. Тобто якщо іноземна корпорація платить податки у себе на батьківщині, то в Україні їх вже платити не потрібно. Села залишаться без фінансової основи для свого існування. Третє: ми залишимося без впливу на свою продовольчу безпеку. Ми вже не впливатимемо на експорт зерна. Вже ніхто у нас не буде переробляти вирощену продукцію, її вивозитимуть. Бо нові власники житимуть інтересами своїх країн. Ми вже не матимемо органічних продуктів, іноземці не будуть тут садити огірочки і томати. Насамперед вони вирощуватимуть технічні культури, які виснажують землю.

Тимошенко підкреслює, що недопустимо продавати землі в той час, коли кількість родючих земель у світі різко скорочується через зміни клімату, а фінансовий стан жителів сіл та рівень знань не дасть їм продати свої наділи за ринковою ціною.

Політик описала схему, згідно з якою земля може швидко перейти у власність банків, зокрема іноземних.

– В законі прописали, що під заставу паю можна взяти споживчий кредит. Без бізнес-плану, без нічого. Але кредит дається у сумі, на 40% меншій від заставного майна. І якщо людина не повертатиме кошти, банк забиратиме землю. Фактично це буде прихований продаж. Якщо людині терміново треба кошти, то людина візьме кредит і іноземні банки в результаті зможуть накопичувати українські землі. А через 2 роки вступає в силу норма закону, яка дозволяє купувати по 10 тисяч га у юридичних осіб. Тільки банки вже через 2 роки продаватимуть накопичену землю іншим структурампо ціні, які буде істотно вищою.

Юлія Тимошенко пояснила, чому людям не варто зараз продавати паї і які ризики несе земельна реформа, фото-1

Щоб попередити потенційний обман і зубожіння нинішніх землевласників, «Батьківщина» ініціювала референдум, щоб почути думку людей, чи варто продавати українські землі.

– Наразі цю ініціативу блокують у ЦВК, – каже Юлія Тимошенко. – Але ми продовжуємо відстоювати необхідність проведення референдуму. Є також наше подання в Конституційний суд, адже в законі про продаж землі грубо порушено двадцять дві статті Конституції Ми наполягатимемо, щоб суд таки визнав неконституційним даний закон.

«Говорять правильні речі, а роблять все навпаки»

На думку Юлії Тимошенко, зменшує вплив громад на ухвалення важливих рішень і адмінреформа.

– Людей у селах позбавили права обирати свого голову, щоб прибрати вплив громади на рішення, які приймаються. Запровадили інститут старост, які призначаються зверху, – звертає увагу на недоліки реформи Юлія Тимошенко. – Об’єднують велику кількість сіл в одну громаду, а потім роблять дефіцит бюджету. Тобто передають повноваження, але для їх реалізації не надають грошей. У результатіу селах стрімко скорочують кількість навчальних, лікувальних, культурнихзакладів. Далі іде зачистка фермерства. Після цього вже селу не буде за рахунок чого втриматися. Тоді як навпаки треба підтримувати фермерство. Системно. Тоді в селі будуть робочі місця, розвиватиметься система торгівлі, комунікацій. А зараз село нищать, а не підтримують. Не може країна жити тільки урбанізованими територіями. У нас тоді не буде екологічно чистої продукції, не буде глибокого народного духу. Проблема в тому, що реформи називають правильними словами, говорять правильні речі, а роблять все строго навпаки.

Хибним вважає лідерка «Батьківщини» і залучення іноземців на керівні посади в державних структурах. Адже це не дає очікуваних результатів, тоді як витрати на утримання закордонних фахівців – чималі.

– Я завжди підтримувала європейський шлях України. Але чому нам постійно нав’язують людей ззовні, які повинні прийти і розповісти нам, як управляти країною? Ми що тут, уже лише обслуговуючий персонал?Я не можу зрозуміти, чому у нас в кожній державній корпорації є наглядова рада з іноземців, яка отримує мільйонні заробітні плати. На ці зарплати виводять чималігроші з Нафтогазу, Ощадбанку, Укрзалізниці, інших державних компаній. Фактично наш суверенітет масово здається. Бо Україну вважають безгосподарною країною, яка насичена природними багатствами, – каже Тимошенко. – І зараз наша держава пливе у руки тим, хто хоче її до рук прибрати. У світі ніколи не припинялися конкуренція за ресурси. І зараз вона загострилася, бо ресурсів меншає. Україна в цій ситуації – як безпорадне немовля. А в результаті наші люди опиняться за межею бідності.

Юлія Тимошенко пояснила, чому людям не варто зараз продавати паї і які ризики несе земельна реформа, фото-2

Щоб не сталося непоправимого, народна депутатка закликає українців аналізувати, хто справді відстоює їхні інтереси. Підказує, що побачити це можна за результатами ключових голосувань в парламенті. Адже ці результати є у відкритому доступі.

– Подивіться, як яка партія голосувала по питаннях землі, як голосували за земельний кодекс, яким у нас забирають ліси, водойми. Зразу стає очевидно, хто по яку сторону барикад, – зауважує Юлія Тимошенко. – Хто проголосував закон про зняття заборони на приватизацію стратегічних державних об’єктів. І президент заявив, що він це одобрює, бо держава – поганий власник. Тоді як бізнес заощаджує видатки, його не цікавить безпеки. Стратегічні об’єкти в цивілізованому світі належать державі, бо це безпека і здоров’я людей. У нас все робиться проти національної практики і проти національних інтересів. Під гарними гаслами країну здають. Тому пора усвідомити, що з нами роблять, робити висновки і почати будувати своє життя самостійно. Інакше скаржитися потім доведеться тільки на себе.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Юлія Тимошенко #земля #"Батьківщина"

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
ага
5 липня 2021 р., 12:42
Звізда від слова звіздіти....)
Nadal Pider
5 липня 2021 р., 17:29
Цирк
ТОП новини
"Шалений снігопад накриє ці області України в кінці березня, холод суне в цілий регіон": синоптики про сніг
"Жахливий снігопад накриє Україну з лютою силою, потужна гроза хлине на ці області": синоптики про холод у березні
"Мобілізація в Україні": до ЗСУ призивають знятих та виключених з військового обліку чоловіків, юрист пояснив причину
"Долар готує неприємний сюрприз?": фахівці пояснили, чого чекати від курсу валют найближчим часом
Оголошення
live comments feed...