17:30, 13 травня 2013 р.
Розсічення, вивихи, переломи супроводжують кожну сутичку,- тернополяни побували на фестивалі «Середньовічний Хотин» (фото)
Якщо ви прихильник активного та пізнавального відпочинку , якщо вам набридли «сірі будні» і ви прагнете яскравих вражень то вам сюди - у містечко Хотин Чернівецької області , де з 9 по 12 травня 2013 року проходив історичний фестиваль «Середньовічний Хотин».
Не зважаючи на начебто невелику відстань від Тернополя ( у межах 200 км.) на дорогу менше трьох годин затратити не вдалось. Якщо спочатку подорожі всі дорікання були на адресу Тернопільського облавтодору, то в’їхавши у Хмельницьку області зі сторони смт. Скали –Подільської стало зрозуміло, що «наші» ще справуються. У Хмельницькій області дороги просто немає. «Ямочний ремонт», який за запевненням державних мужів, вже проведено на 90% доріг держави, ці славетні краї просто обминув.
Турбувало питання і про можливість переїзду через зруйнований міст у с.Атаки Чернівецької області, який «із зими не вийшов». Губернатор Буковини Михайло Папієв на відкритті фестивалю попросив вибачення у організаторів за те, що влада міст не відремонтувала, наразі проїзд відкрито лише для легкового транспорту. За розповідями місцевих жителів, учасники фестивалю (а це ентузіасти із Росії, Польщі, Білорусії, Молдови та ін.) змушені були переносити свої важкі обладунки через міст у Атаках на руках. Зрозуміло, такі обставини популярності у міжнародному просторі фестивалю не додадуть.
Перше, що вразило - Хотинська фортеця у дні фестивалю була майже порожня. Через те, що мостом в Атаках не пускають автобуси, до фортеці не приїжджають групи туристів, за словами адміністрації замку кількість туристів, у порівнянні з минулим роком, знизилась у 5 разів.
Організатори фестивалю не приховували свого невдоволення, напруга витала у повітрі та відчувалась вже на вході у фортецю. Розуміючи, що прибутки цього разу будуть мізерними, на вході до фортеці влаштували посилений «фейсконтроль», хоча і квитки за ціною теж «кусались». Вхідний квиток на один день коштував 100 гривень , абонементний квиток на 4 дня - 250 гривень. Це при тому, що у звичайному, не фестивальному режимі, відвідини Хотинської фортеці обійшлися б - для дітей та студентів (при наявності студентського квитка) - 3 гривні; для дорослих - 6 гривень.
Окремою увагою слід обійти середньовічний ринок та середньовічні атракціони, які розкинулись на пагорбах фортеці, де доволі мляво йшла торгівля нехитрим крамом за доволі «кусючими»цінами. Тут можна було випити медовухи та хлебнути медку, купити «чар-зілля» для «улюбленої» тещі, древнеруські захисні амулети для діточок, придбати елементи лицарських обладунків. До речі, захоплення не з дешевих, яке можуть собі дозволити доволі забезпечені люди (лицарські обладунки у повній, так би мовити, комплектації тянуть на ціну старенького авто – до 3-х тисяч доларів США). Цікаво протягом дня було спостерігати за молодим чоловіком у костюмі волхва ( по типу сучасного бомжа), якого за стінами замку очікувало респектабельне авто БМВ –Х5.
Декілька слів про саме лицарський турнір. Травматизм таких ігор для дорослих дуже високий. Розсічення, вивихи, переломи супроводжують кожну сутичку, але, як відомо, шрами лише прикрашають справжніх мужчин, тим паче дама серця завжди поряд.
Отже, тернополяни, облиште свої зручні дивани та найближчими вихідними гайда в Хотин, повірте, воно того варте.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
06:15, 10 січня
22:14, 5 січня
33
16:35, 10 січня
live comments feed...