• Головна
  • Оптовий ринок Тернопільщині обійдеться у 30 мільйонів гривень
12:00, 20 травня 2013 р.

Оптовий ринок Тернопільщині обійдеться у 30 мільйонів гривень

Земельну ділянку площею понад 13 га виділили у Тернопільському районі для оптового ринку сільськогосподарської продукції. Його планують облаштувати неподалік об’їзної – поблизу магазину «Мотор».

Уже розроблено проектно-кошторисну документацію на даний об’єкт  і область подала заявку в мінагрополітики на включення його у перелік об’єктів, які фінансуються по державних програмах. За попередніми підрахунками, на облаштування цього ринку потрібно щонайменше 30 млн. грн. Втім виправдати сподівання аграріїв він не зможе. Для цього потрібно ділянку більшу за виділену як мінімум у два рази.

Показовим оптовим ринком сільськогосподарської продукції є ринок «Шувар» у Львові, який постачає с/г продукцією практично все місто. Загалом на ньому представлено 14 областей України. Серед них сільгоспвиробники Тернопільщини, зокрема з Заліщицького району.

– На львівському оптовому ринку «Шувар» представлено близько 30 фізичних осіб - підприємців з Тернопільщини. Це дуже багато. Свою продукцію підприємці реалізують удвічі дешевше, ніж у Тернополі чи інших містах, і виграють за рахунок обороту, тобто великої кількості проданої продукції. Проданий протягом дня на «Шуварі» товар підприємцю на звичайному ринку потрібно реалізовувати три-чотири дні, щоб отримати однаковий фінансовий результат, – розповів Номер один начальник департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Андрій Хома.

У Польщі кожен оптовий ринок на 60% профінансований державними коштами. Натомість Україна не може собі такого дозволити.

– Оптовий ринок є своєрідною гарантією для підприємців у сфері торгівлі та виробників щодо збуту продукції. До того ж оптовий ринок – це не тільки торгівля. Він одразу обростає інфраструктурою. Розвивається холодильне господарство, з’являються митні, санітарні, ветеринарні структури. Це робочі місця для багатьох галузей, тому оптові ринки потрібно розвивати, – каже пан Хома.

Для оптового ринку головне – роз’їзні шляхи. На ділянці, виділеній під ринок, організувати їх практично не можливо. Натомість перспективною у цьому плані є ділянка у селі Байківці площею 60 га. Зараз ці землі перебувають у статусі промислової зони для розвитку села.  Наразі на них громада облаштувала ділянки під вирощування с/г продукції. Втім люди попереджені, як тільки з’явиться інвестиційний проект, територію доведеться звільнити. Оптимальною для оптового ринку с/г продукції є площа 26-30 га, каже Андрій Хома. Відтак керівництво галузі планує  сконцентрувати свої зусилля не тільки на ринок в районі об’їзної, а ще на один цікавий та перспективний проект.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"В Україну повертається люта зима і потужний мороз у -6 градусів, сніг накриє автомобілі": йде холодний дощ і мряка
"Сніг засипле авто і дороги, синоптики попередили про лютий мороз у -12 градусів": арктичний холод і дощ йдуть в області
"Нестримний сніг потужно засипле області прямо завтра, холодний дощ накриє міста і автомобілі": йде мороз, холод і вітер
"26 000 грн зарплати на місяць, робота для літніх українців": оприлюднено вигідну вакансію, роботодавці будуть платити
Оголошення
live comments feed...