• Головна
  • Уряд встановив нові карантинні норми, українцям тепер треба готуватися до сертифікатів
09:28, 14 вересня 2021 р.
1

Уряд встановив нові карантинні норми, українцям тепер треба готуватися до сертифікатів

Уряд встановив нові карантинні норми, українцям тепер треба готуватися до сертифікатів

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації.

“Запропоновані нами зміни - це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Ми говоримо про те, що сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного, наявної вакцини для цього достатньо. Додатково в нас чітко визначені щотижневі кількості поставок вакцин до кінця цього року. Ми дозволили навіть вибирати, якою вакциною щепитися, чого немає у більшості країн”, - зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зокрема, ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції (так звані “жовтий” або “зелений”) та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий “жовтий” сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а “зелений” - про повний курс.

Тепер у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з “жовтими” чи “зеленими” COVID-сертифікатами.

Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть “жовтого” чи “зеленого” COVID-сертифікату.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають “зелений” COVID-сертифікат.

Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів “зеленого” COVID-сертифікату.

За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, “жовтого” чи “зеленого” сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

"Ми дозволяємо у "жовтому", "помаранчевому" і "червоному" рівні епідемічної небезпеки, які встановлюються відповідно до певних індикаторів захворюваності, заповненості ліжок, навантаженості на заклади охорони здоров'я... дозволити функціонувати певним сферам економіки під час цих карантинних обмежень", - зазначив Ляшко.

Він навів приклад, що при "жовтому" рівні епінебезпеки встановлювалися певні обмеження, зокрема, для масових заходів, кінотеатрів, фітнес-центрів та басейнів.

"Сьогодні ті зміни, які ми запропонували у постанові, дозволяють працювати цим закладам або з такими обмеженнями, які були для "жовтого" рівня епідемічної небезпеки, або, в разі, якщо вакциновано 80% колективу і приходять вакциновані люди або в кінотеатр, або в спортзал, тоді можна ці обмеження не застосовувати", - пояснив міністр і додав, що власник закладу обирає, яким шляхом йому рухатися: або працює в рамках карантинних обмежень або ж "показує, що цей заклад працює для вакцинованих, і в ньому весь колектив вакцинований".

Стосовно усіх закладів освіти Ляшко наголосив, що у "жовтому" рівні епіднебезпеки вони можуть працювати, якщо викладацький склад вакцинований на понад 80%. І за цього рівня епіднебезпеки - хоча б однією дозою вакцини.

"В "червоному" рівні епідемічної небезпеки, в разі його настання, ми говоримо, що можна буде працювати цим закладам, якщо будуть 100% люди, які працюють в цих закладах, мати "ковідний" сертифікат. А він включає повний курс вакцинації або ПЛР-тестування кожні три дні, яке повинне бути негативне, або дані про перенесену хворобу, які тримають 6 місяців з моменту останнього негативного ПЛР-тесту", - пояснив урядовець у пограмі Свобода Слова, пише УНІАН.

Так, пояснив Ляшко, йдеться про те, що певні сфери економіки матимуть змогу працювати під час карантинних обмежень, приймаючи вакцинованих осіб.

Він наголосив, що у разі виявлення порушень будуть "жорсткі адміністративні речі".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#карантин #сертифікати #постанова

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Роман
14 вересня 2021 р., 13:51
Уроди
Останні новини
ТОП новини
"Тотальна гроза хлине на ці області України прямо завтра, потоки води заллють вулиці цих міст": синоптики про погоду
"Мобілізація в Україні посилюється, правила призову переписали": експерти пояснили, кого тепер точно заберуть до армії
"Долар сягне психологічної межі, курс валют приголомшить Україну": експерти сказали, чи українцям варто бігти в обмінники
"Дуб, горіх та клен заборонені": українцям більше не можна висаджувати дерева із визначеного списку
Оголошення
live comments feed...