• Головна
  • Як хоронити людей, що померли від коронавірусу: лікарі розкрили цінні та важливі інструкції (ФОТО)
16:27, 22 вересня

Як хоронити людей, що померли від коронавірусу: лікарі розкрили цінні та важливі інструкції (ФОТО)

Як хоронити людей, що  померли від коронавірусу: лікарі розкрили цінні та важливі інструкції (ФОТО)

Доторкатися до тіла померлої від коронавірусу людини дуже не варто, однак саме по собі тіло небіжчика не становить загрозу.

Як інформує "OBOZREVATEL", таку пораду в бліцінтерв'ю  озвучив доктор медичних наук, професор, завкафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. Богомольця Сергій Крамарєв.

"На самому початку епідемії померлих від COVID-19 ховали в мішках, іноді не допускали родичів. Це було з переляку", – зауважив він.

"На мою думку, небіжчики не є небезпечними в плані зараження, тому що коронавірус поширюється під час його активного виходу з організму. Це дихання, кашель. У небіжчиків, на жаль, цього всього вже немає", – пояснив медик.На місці поховання жертв коронавірусу.

Він додав, що людину, яка померла від наслідків коронавірусу, не обов'язково хоронити в закритій труні, але цілувати небіжчика все ж не варто.

"Ховати в закритій труні зовсім не обов'язково. Головне – не допускати близького контакту з тілом, не чіпати його, чи не цілувати", – попередив Крамарєв.

На похоронах померлого від COVID-19.

Лікар-анестезіолог, відповідальний за клінічні дослідження препаратів від COVID-19 і постковідних уражень в одній з ізраїльських компаній Борис Бриль у коментарі  підтвердив, що тіло померлого від COVID-19 не становить загрози.

"Немає небезпеки зараження, адже померлі люди не дихають. Вірус залишається всередині тіла. Коронавірус все-таки передається повітряно-крапельним шляхом", – зауважив медик.

Він додав, що "в іудейській традиції небіжчика ховають у закритій труні і в день смерті під час церемонії прощання тіло також закрите".

Нагадаємо, на початку пандемії коронавірусу в світі перших померлих ховали з надзвичайними заходами безпеки. Часто тіла поміщали в пластиковий пакет або в пластик загортали труну. Іноді на церемонію прощання не допускали родичів.

Похорон померлого від коронавірусу в пластиковому пакеті.

Так, у березні 2020 року в селі Ковалівка Тернопільської області померлого від коронавірусу чоловіка віддали родичам у пластиковому мішку. Місцеві жителі побоювалися викопувати для нього могилу.

Так ховали чоловіка в Тернопільській області.

У серпні того ж року МОЗ видало рекомендації з приводу похорону жертв коронавірусу. Там підкреслили, що пластиковий мішок необхідний тільки в тому разі, якщо з тіла "виділяється велика кількість рідини". У всіх інших випадках прощання з небіжчиком можливе в звичайному режимі, але з дотриманням відомих заходів безпеки.

У березні поточного року Віктор Ляшко, будучи на посаді головного санітарного лікаря, присвятив темі похорону померлих від коронавірусу пост у Facebook. "Кремація і похорон тіла в щільному пакеті не обов'язкові!" – пояснював він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Померлі #коронавірус #правила #похорону
Оголошення
live comments feed...