• Головна
  • "Діти - не робоча сила": чи можна примушувати дітей до роботи у школі, розповів освітній омбудсмен
12:30, 23 вересня 2021 р.

"Діти - не робоча сила": чи можна примушувати дітей до роботи у школі, розповів освітній омбудсмен

"Діти - не робоча сила": чи можна примушувати дітей до роботи у школі, розповів освітній омбудсмен

Історії про те, як дітей змушують працювати у школах, ширяться мережею інтернет. Нещодавно одна із матерів поскаржилась, що її сина змушували носити гарбузи.
Ситуацію вирішив роз'яснити освітній омбудсмен Сергій Горбачов. За словами чиновника, у школі діти повинні здобувати знання, а не перетворюватися на робочий ресурс вчителя чи директора.

"Новий навчальний рік не лише дозволив повернутися учням до очного навчання у школах, а й, на жаль, став "хорошою" можливістю для деяких вчителів, керівників закладів загальної середньої освіти, представників місцевих влад, зокрема, освітніх управлінців ганебно використовувати під час уроків примусову дитячу працю", - йдеться у повідомленні офісу омбудсмена.

Також Сергій Горбачов нагадав, що школярі та студенти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, захист від приниження, будь-яких форм насильства, експлуатації та булінгу. Це закріплено в законі "Про освіту".

Залучати школярів та студентів до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов'язаних з освітньою програмою, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України, йдеться у повідомленні.
Також омбудсмен нагадує, що вікові обмеження та порядок застосування праці дітей визначаються ст. 21 закону "Про охорону дитинства" та законодавством України про працю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#праця #школа #навчання #примусова #робота #учні #освітній #омбудсмен

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Rex
23 вересня 2021 р., 13:35
Можна, і треба..!
Тутешні й
23 вересня 2021 р., 15:27
В Японії в навчальних закладах (і не тільки) прибиральниць немає. Здогадайтесь з одного разу, хто прибирає (клірингові фірми участь не беруть)
Ольга
23 вересня 2021 р., 15:39
Дуже прикро, що дурні закони теперішні( мабуть хтось одержав якусь ступінь). Зараз діти виховуються в стилі паразитів. Тому більшість свого часу вони проводять за комп’ютерами, хамлять батькам, не можуть виконувати елементарних дій. Колись були Homo sapiens (людина розумна), а зараз хамо хапієнс.
Володимир Завірюха
23 вересня 2021 р., 19:29
Все це наслідки Радєцкої держави де дітей примушували фізично працювати за безплатно ...
9864
24 вересня 2021 р., 09:06
Діти також повинні допомагати дорослим. Даремного хліба ніде не буває. Спочатку ми їх оберігаємо від будь якої праці, а потім вони не розуміють чого їм треба працювати. Бджола мала, а й та працює. Робити те від чого їх оберігали, що вони ніколи не робили, значить і робити не будуть... Хто хоче багато мати, тому треба мало спати. У силу свого не бажання, а також не вміння, і вчити вже пізно. Хто вчиться змолоду, той на старості не знає голоду.
Останні новини
ТОП новини
Гроза і град вдарять із лютою силою в цих областях України, дощ і потужний вітер накриють авто: де буде холод у -3 градуси
"Бронювання від мобілізації скасують для 3-х категорій чоловіків, ТЦК мобілізує їх і відправить на війну": повістки, мобілізація
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Худоба тероризує селище на Тернопільщині, дійшло до крові: люди просять владу про допомогу (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...