• Головна
  • "Є чотири основних симптоми штаму "Дельта": лікарка розповіла як запідозрити недугу
14:27, 26 вересня

"Є чотири основних симптоми штаму "Дельта": лікарка розповіла як запідозрити недугу

"Є чотири основних симптоми штаму "Дельта": лікарка розповіла як запідозрити недугу

Світлана Гук, столичний інфекціоніст-пульмонолог, розповіла журналістам "Укрінформ" про особливості коронавірусу із штамом "Дельта" та описала його ключові симптоми.

Попри те, що геном-секвенування коронавірусів в Україні не проводять, деякі українські лабораторії мають реактиви, які дозволяють визначати штами коронавірусів. Дані, отримані внаслідок надсилання зразків для дослідження за кордон та результатів, отриманих на місці, свідчать, що в Україні найбільше зараз циркулює саме штам "Дельта". Він більш агресивний та заразний, але не всі, що хворіють ним, переносять його важко. Як і у випадку попередніх штамів, є люди, які переносять штам "Дельта" безсимптомно, або хворіють у легкій формі, просто таких випадків значно менше, ніж це було із іншими штамами. 

Лікарка виділила 4 найбільш поширених симптоми коронавірусу штаму "Дельта":

  • нежить;
  • сильний головний біль;
  • біль в горлі;
  • незначне підвищення температури, або лихоманка.

    П'ятим симптомом, який зустрічається рідше, але теж буває характерним для штаму "Дельта" є розлади шлунково-кишкового тракту.

"Інколи підвищення температури відбувається хвилеподібно: спочатку підіймається, потім знижується, потім - знову підіймається. І дуже часто стали зустрічатися шлунково-кишкові розлади - болі в животі, нудота, діарея, блювання. А от порушення нюху, кашель, що було так характерно для попередніх штамів, трапляються суттєво рідше", - сказала Світлана Гук.

Ключові симптоми штаму "Дельта" при легкій формі хвороби - схожі на звичайні сезонні вірусні захворювання та застуди, що тільки ускладнює ситуацію, адже, сподіваючись на краще, більшість людей займаються самолікуванням та продовжуть жити за звичним ритмом життя, ходити на роботу. Саме це стало причиною сплеску захворювання на коронавірус зараз. 

Лікарі закликають, якщо у вас з'явилися симптоми застуди (а особливо, якщо до них додалися розлади шлунка), не займайтеся самолікуванням! Зателефонуйте сімейному лікарю. Він надасть інформацію про план дій надалі. Щоб уникнути інфікування контактних осіб, залишайтеся вдома до отримання результату аналізів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дельта #штам #симптоми #коронавірус
Оголошення
live comments feed...