• Головна
  • Як змінити сімейного лікаря та укласти декларацію з новим?
18:51, 26 вересня

Як змінити сімейного лікаря та укласти декларацію з новим?

Як змінити сімейного лікаря та укласти декларацію з новим?

Коли під час одного з етапів медичної реформи українців зобов'язали укласти декларацію з сімейним лікарем, більшість людей не замислювалися, до кого ж звернутися. Частина українців, зокрема і тернополян, взагалі обирала лікаря випадковим чином в той момент, коли зявлялися симптоми хвороби і потрібно було терміново до когось піти на огляд. З часом, як з'ясувалося, не всі залишилися задоволені своїм вибором. Особливо гостро це відчулося під час пандемії, коли підхід до лікування був аж надто різним.

Чи можна змінити лікаря, з яким укладено декларацію?

Це питання особливо гостро постає для тих людей, хто планує переїзд, або ж не задоволений рівнем консультацій та лікування свого сімейного лікаря. Змінити сімейного лікаря можна і Ви не обмежені у кількості змін. Крім того, немає прив'язки до місця Вашої реєстрації або проживання, також, декларацію Ви можете укласти як з лікарем із державної медичної установи, так і з фахівцем приватної клініки.

Як розірвати декларацію з лікарем та укласти її з іншим?

Тут все також дуже просто. Щоб укласти декларацію з іншим лікарем, Вам не потрібно йти і спеціально розривати декларацію з тим, з яким підписували її раніше. Достатньо просто з пакетом документів (паспорт, ідентифікаційний код та якщо мова йде про дитину, то її свідоцтво про народження) звернутися до того фахівця, у якого Ви хочете обслуговуватися. При цьому, необхідно також мати з собою особистий мобільний телефон. Таким чином, укладаючи нову декларацію, стара автоматично анулюється. І Вам не обов'язково повідомляти про це лікаря, з яким Ви співпрацювали, чи медичну установу, де він знаходиться. 

Хоча, з метою покращення якості роботи лікаря, якщо Ви не задоволені його підходом до лікування чи неналежним ставленням, рекомендовано все ж повідомити медичний заклад про причини свого невдоволення, можливо, для лікаря це стане стимулом покращити якість надання послуг, оскільки, його заробітна плата напряму залежить від кількості пацієнтів, які в нього обслуговуються.

На даний момент декларація з сімейним лікарем не має терміну дії. Вона триватиме доти, доки Ви не розірвете її, або не укладете з новим лікарем.

Чи можна розірвати декларацію з сімейним лікарем, але не укладати нову?

Це теж можливо, хоча і не рекомендовано. Але якщо Ви ще не визначилися, з яким лікарем хочете укласти нову декларацію, а через конфлікт, чи з інших причин бажаєте розірвати вже укладену декларацію, для цього Вам потрібно звернутися у реєстратуру чи до головного лікаря медичного закладу, де вона була підписана, і написати заяву на її розірвання. 

І не забувайте, що консультації та інші медичні послуги, які надає сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким у Вас укладено декларацію, вже оплачені Національною службою здоров'я України і для Вас вони - безоплатні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#декларація #сімейний #терапевт #педіатр #розірвання #лікар #Тернопіль

Коментарі

Оголошення
live comments feed...