• Головна
  • Вражаючий факт: на Тернопільщині у більшої половини населення є серцево-судинні хвороби (ФОТО)
21:07, 29 вересня
1

Вражаючий факт: на Тернопільщині у більшої половини населення є серцево-судинні хвороби (ФОТО)

Вражаючий факт: на Тернопільщині у більшої половини населення є серцево-судинні  хвороби (ФОТО)

Більш ніж половина населення області мають серцево-судинні захворювання. Про це розповіла директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко.

Як інформує "Суспільне", з них понад дві тисячі на рік лікуються в другій лікарні Тернополя, каже завідувачка кардіологічного відділення Лідія Орищин. Жінка каже, апарат ультразвукової діагностики та електрокардіограф – основні при обстеженні людей із хворобами серця:

"Виводиться картинка і ми бачимо на екрані, як виглядає серце зсередини. Оцінюючи певні параметри, ми можемо зробити висновки про те, чи серце працює добре, чи є якісь відхилення".

Зараз найчастіше лікують пацієнтів з інфарктами, порушеннями ритму серця та ускладненнями після коронавірусу, каже Лідія Орищин. За її словами, COVID-19 може спричинити перикардит чи міокардит. Перикардит – це запалення серцевої сумки, а міокардит – запалення серцевого м'яза.

Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями повинні вчасно звертатися до лікаря, виконувати його рекомендації та постійно слідкувати за станом свого здоров’я, каже Лідія Орищин. За її словами, серцево-судинні патології та смертність від них – на першому місці за поширеністю у світі. 60% усіх смертей в Україні спричиняють саме хвороби серця. Каже, однією з причин виникнення цих хвороб може бути постійний стрес:

"Перевантаження, вічна погоня за чимось, недосипання, хронічна втома і недбале ставлення до самого себе. Тобто, невчасно обстежився, невчасно звернув увагу на вже якийсь симптом. От, наприклад, боліла голова довго, а тоді раз – і інсульт. Але тиску за весь цей період людина не поміряла".

Всесвітній день серця відзначають з 2020 року, каже Лідія Орищин. За її словами, такий день ініціювали, щоб звернути увагу людей на профілактику, вчасну діагностику та лікування хвороб серця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Серцеві #судинні #хвороби #Тернопільщина

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
йой
29 вересня, 22:30
Ну, прикиньте?... А ви своїм коронофірусом заколупуєте!
Оголошення
live comments feed...