• Головна
  • "Платити будуть ті, кому вкажуть": в Україні збираються ввести податок на старі авто
14:27, 6 жовтня 2021 р.

"Платити будуть ті, кому вкажуть": в Україні збираються ввести податок на старі авто

"Платити будуть ті, кому вкажуть": в Україні збираються ввести податок на старі авто

В Україні хочуть повернути збір за утилізацію старих автомобілів, проте тепер його доведеться платити безпосередньо власникам "залізних коней". Аналогічні заходи вже існують в Євросоюзі.

Як інформує "Obozrevatel", з відповідною ініціативою виступив голова Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований, ідеться на сайті відомства. Так ДЕІ збирається боротися з негативним впливом автотранспорту на довкілля.

"Потрапляючи на звалища, вживані автомобілі спричиняють забруднення ґрунту свинцем, іржею, відпрацьованими мастилами. В Україні лише 5% автовласників віддають свої машини на утилізацію. Протягом 2020 року утилізовано лише 13 тисяч авто. Решта забруднюють навколишнє середовище на звалищах", – каже Мальований.

Він констатував, що утилізаційний бізнес в Україні не є високоприбутковим. І тому є дві причини:

в країні немає розгалуженої мережі центрів для здавання і знешкодження використаних автомобілів;

за цю послугу ще й необхідно доплачувати.

На цьому тлі головний екоінспектор України запропонував перейняти досвід ЄС. Серед відзначених ним механізмів:

фінансове стимулювання в разі покупки нової машини після належної утилізації старої;

стягнення утилізаційного збору після закінчення експлуатації автомобіля;

високі штрафи за порушення норм утилізації відпрацьованого "залізного коня";

введення відповідальності для автовиробників щодо подальшого знешкодження відпрацьованого товару.

Мальований нагадав про ухвалення в першому читанні законопроєкту №2207-1д, який наблизить українську нормативну базу поводження з відходами до європейської. Зокрема, для автовиробників вводиться розширена відповідальність за використані авто та шини.

Новий утилізаційний збір в Україні – добре забутий старий

Раніше в Україні вже був утилізаційний збір. Але колишній механізм діяв інакше – тоді податком обкладалися автомобілі, які ввозилися в країну.

Спочатку його оплачували імпортери, але потім збір закладався в ціну машини для покупця. Податок становив до 60 тис. грн для легкових автомобілів залежно від новизни і об'єму двигуна, а також до 29,4 тис. грн залежно від новизни і маси.

Втім, механізм не проіснував і року – з початку вересня 2013-го до квітня 2014-го. Проти цього заходу виступила Світова організація торгівлі (СОТ), а також неодноразово збиралися мітинги під Верховною Радою.

Коментар

Основними завданнями Асоціації транспорту обслуговування та ремонту, яку можна знайти за цим посиланням https://tor.com.ua/, є захист бізнесу, під який підпадають підприємці, які торгують автомобілями та комплектуючими, дилери та покупці. ТОР поставила за мету спростити роботу у відповідних напрямках та зробити сферу продажу авто максимально прозорою та зручною не лише продавцям, а й покупцям. Робота організації спрямовано також створення перешкоди для подорожчання автомобілів недорогих марок машин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Податок #старе #авто
ТОП новини
"ТЦК йдуть на вулиці терміново по українців з 3-ма ознаками, з 1 червня їх призвуть першочергово": мобілізація, повістки
"А так можна було?": працівницю ТЦК, яка заробляла тисячі доларів на ухилянтах, довелося двічі звільняти з роботи через корупцію
"В Україну пре шалене похолодання і гроза, дощ та злива суне з лютою потужністю": прогноз налякав навіть синоптиків
"Зробив те, на що наважувався від лютого 2022 року": відомий шоумен опинився в лавах ЗСУ
Оголошення
live comments feed...