Пайовиків «Будівельника» хочуть позбавити кредиторських вимог

Сумнозвісна «справа Зеновія Щепановського» неочікувано набрала нового обороту. І вкотре можуть постраждати пайовики, хоча тепер вони об’єднались у житлові кооперативи та самотужки намагаються добудувати довгобуди Щепановського.

Усе почалося з того, що у квітні голови декількох кооперативів отримали повідомлення Львівського апеляційного суду про черговий і, треба наголосити, кардинально новий розгляд справи щодо сформованого реєстру кредиторів. Цікаво, що скаржник – одна із забудовників фірми «Будівельник», така собі Надія Мирон разом зі столичним ТзОВ «Ласка-Лізинг» (на теренах Тернопільщини підприємство представляє Віталій Барабаш) вимагають виключити з реєстру кредиторів частину житлових кооперативів, підприємства та організації. Перелік налічує понад три десятки назв, у тому числі й Тернопільську міську раду.

Таку собі «чорну мітку» отримала і голова споживчого кооперативу «Олімпія-Б» (будинок на вул. Довженка, 8, блок Б) Галина Теличко.

«Надію Мирон також включено до реєстру кредиторів. Вона сплатила 500 тис. грн. за дві квартири на вул. Головацького, однак будинок так і не побудували», – пояснює  Галина Теличко.

Здавалось би, біда повинна об’єднувати людей, та вийшло все навпаки. Практично через рік після судових перипетій Н. Мирон вирішила оскаржити рішення, а представляти свої інтереси доручила адвокату. Зважаючи, що кращий захист – це напад, юрист разом із представником товариства «Ласка-Лізинг» намагаються через суд викинути з черги третину кредиторів, позбавивши їх кредиторських вимог.

Ситуація, погодьтесь, двозначна. Тим паче, як було встановлено господарським судом Тернопільської області, забудовники «Олімпії-Б» повністю оплатили фірмі «Будівельник» вартість квартир, а це понад 13 млн. 625 тис. грн. У той час, як у

«Ласці-Лізинг» фірма Зеновія Щепановського завинила майже 1 млн. 310 тис. грн., а пані Надії Мирон, нагадаю, трохи більше, як півмільйона гривень, зважаючи, що Надія Миколаївна наразі перебуває за кордоном, прояснити ситуацію ми попросили представника ТзОВ «Ласка-Лізінг».

«Заборонено визнавати майнові права на неіснуючі будівлі, на існуючі квартири. А ми таких рішень Тернопільського міськрайонного суду маємо тисячі. Тобто якщо насправді збудовано чотири поверхи, добре, якщо судом визнано права на квартири на першому чи, скажімо, на третьому, четвертому поверхах. Але як можна визнавати майнові права на квартиру на дев’ятому поверсі, якщо її в природі не існує?! – каже  Віталій Барабаш. – Наша позиція від самого початку була така, і я про це постійно казав на всіх судових засіданнях протягом двох років: до людей, які докажуть, що вони дійсно сплатили гроші фірмі «Будівельник» і мають майнові права на реально існуючі квартири, ми не матимемо жодних претензій. Навіть будемо допомагати. Тому що вони справді постраждали. Вони повинні отримати житло, Але якщо є підозра стосовно достовірності сплати коштів «Будівельнику», ми будемо вимагати викреслити їх з черги кредиторів. Ця підозра небезпідставна, адже деякі договори були підписані заднім числом. Є договори з печатками фірми, що вже не існувала тоді, отже, йде розбіжність – ПМП і ПП «Фірма «Будівельник». Хронологічно ПП з’явилось, здається, з 2008 р., тим не менше, є договори, укладені у 2008-му, а печатка стоїть ПМП «Будівельник». Тобто вже юридично неправильно. Також ми бачили договори за 2009 р., а печатка стоїть ПМП! Те, що всі ці підробки документів вчинили керівники і родина Щепановського, вірно на 300%. З цього приводу Монастирський (арбітражний керуючий ПП «Фірма «Будівельник» Франц Монастирський, призначений господарським судом Тернопільської області – авт.) подав заяву до міліції: «Прошу позбавити печатки…», але «законослухняний» громадянин, державний службовець, голова Тернопільської райдержадміністрації Віктор Щепановський печатку тримає у себе в кабінеті і знехтував прямим обов’язком – передати її розпорядникові».

Таким чином і з’являються все нові забудовники, переконаний співрозмовник. Самі пайовики у кулуарах розповідають, як дехто за 500 доларів купив собі касовий ордер ніби про сплачені в касу «Будівельника» 50 тис. грн. за житло! Хто збрехав один раз, здурить уже не раз. От і починає такий «пайовик» «качати права» – включити до реєстру кредиторів.

Але  люди можуть і не знати про існування двох печаток, зауважую Віталію Миколайовичу, «хімічити» могли на самій фірмі.

«І це правда. Ще на початках ми зробили інвентаризацію та виявили подвійні списки на кожний кооператив і вільні квартири у більшості будинках, – погоджується співрозмовник. ­– Тому досить багато двійників на квартири. Але це чисто судові справи, а ми хочемо вирішити власні, господарські».

Більше того, зізнався Віталій Миколайович, його обурює, що зараз у деяких кооперативах починають виключати членів кооперативів, а їхні місця (читайте – квартири) продають за дуже великі гроші.

Тим часом у міліції стверджують, що вся бухгалтерська документація «Будівельника» знищена. Минулоріч на прес-конференції начальник слідчого управління УМВСУ в Тернопільській області Тарас Боднарчук на запитання кореспондента «Номер один», чи продовжить міліція розслідування шахрайських схем Зеновія Щепановського і К на інших недобудованих житлових будинках, запевнив, що незабаром до суду буде спрямовано нові кримінальні справи, порушені проти директора, «Заслуженого будівельника», але по інших об’єктах. Водночас визнав: на кожному об’єкті діяли інші схеми, як обдурити забудовників. Утім розслідування затягується і через практично знищену бухгалтерію.

«Дурять! Вони розпорядникові майна, в.о. директора «Будівельника» Францу Монастирському, статут фірми віддавали півроку, – характеризує дії правоохоронців Віталій Миколайович. ­– Їхні дії прогнозовані. Ви знаєте, відбувся розгляд кримінальної справи щодо будівництва об’єктів на вулицях Юності та Білецькій. Однак скарги були і щодо інших об’єктів. Але чомусь правоохоронні органи не поспішають передавати до суду нові кримінальні справи. Хоча я сподіваюсь, у міській прокуратурі побачили, що суддя явно познущався над людьми, посміявся і виніс просто смішний вирок, – трохи замислившись,  продовжив: – Хоча саме прокуратура змінила обвинувачення та відкликала 191-у статтю Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – авт.), відтак зняли з Зеновія Щепановського одне з основних обвинувачень, хоча це тяжка стаття.

Повертаючись до теми розмови, ще раз наголошую: вивчивши документи та зваживши на стан речей, ми вирішили не реагувати на рішення місцевих судів, тому що всі вони заангажовані, і доводимо новий розгляд справ у Вищому господарському суді. А там ми виграємо все. Кого цікавлять ці рішення, ми готові з ними ознайомити. До речі, суд скасував 9 млн. грн. кредиторських вимог по об’єктах на вулицях Стадникової, 9 і Довженка, 8А. Зараз судимось із кооперативом по Кривоноса, 2. У чому там проблема? Люди платили «Будівельнику» за квартири, але там збудовано два комерційні поверхи, і за них пайовики грошей Щепановському не платили. Члени кооперативу не мають жодного відношення до них, адже на момент порушення кримінальної справи будинок був практично побудований. Тим не менше, голова кооперативу продав ці поверхи, а на що подів гроші, не відомо. Проте купив собі новий джип за 70 тис. доларів.

Ми неодноразово звертались у податкову та прокуратуру з проханням перевірити бухгалтерську документацію кооперативів, наводили конкретні факти. І що? Інший приклад. Новий забудовник, голова ТзОВ «Будова-захід» Андрій Стоцький узяв собі на баланс майно вартістю 60 млн. грн. Він зайшов у процедуру банкрутства, зібравши у людей майнові права, які ми зараз визнаємо недійсними. А він податки сплатив?

Повинно діяти верховенство права. Отож Вищий суд детально вивчив ситуацію і чітко сказав: не можна на незбудовані квартири визнавати майнові права, а потім цими правами оперувати у процедурі банкрутства. Тому що будинок повинен мати певний статус: це може бути незавершене або вже закінчене будівництво.

Наступне. Забудовникам допомагають, але є ще 100 кредиторів. А за «Укрпромбанком», якому «Будівельник» винен 50 мільйонів, немає людей, немає вкладників? Тому, крім 10 кооперативів, ми вже два викинули з реєстру кредиторів і  ще шість викреслимо. Я маю на увазі, через суд визнаємо їхні кредиторські вимоги незаконними і недійсними. А все тому, що з самого початку було зроблено не за законом. Для того і розроблена процедура банкрутства, написано мудрий закон про розпорядження майном, про подальші процедури – ліквідації або санації, щоб усі кредитори зійшлися разом, зібрали все майно і чесно поділили згідно з чергою, інших нюансів. Але забудовники зробили все по-іншому. Вони правдами і неправдами забрали всі будинки Щепановського і роздали кооперативам.

Прийняв удар на себе?

За такої ситуації, стверджує Віталій Барабаш, хтось представлятиме фірму «Будівельник».

«У мене є наказ, яким в.о. директора ТФ ПП «Будівельник» Монастирський по договору підряду призначив мене своїм заступником. І станом на сьогодні, я твердо про це заявляю: я є заступником директора з юридичних питань ПП «Фірма «Будівельник». Люди плутаються щодо цього наказу, а юристи забудовників, мені здається, свідомо вводять їх в оману. Так-от, вони плутають, що до цього наказу Монастирський видав мені доручення представляти інтереси у судах. Оце доручення він відкликав, коли наші інтереси розійшлись. І нового доручення він мені не видавав. Але наказ не скасований! І суддя це розуміє, тому зараз у судах ще багато справ по ПП «Будівельник». Хто має захищати інтереси фірми? Комітет кредиторів? Він би мав втрутитисмь у цей процес. Монастирський помер. Виходить юридична колізія. Та зараз суддя господарського суду Тернопільської області повинен призначити нового розпорядника майна.

Чому мовчить комітет кредиторів?

«Я одразу казав, що місцева влада пішла неправильним шляхом. На перший погляд, це найпростіший: розділили забудовників, створивши кооперативи, тож ніби допомогли людям. Так, частково правдами і неправдами влада сприяє кооперативам, – продовжує пан Барабаш.

– Комітет кредиторів існує вже рік. Що він за цей час зробили? Нічого! Жодної техніки не знайшли. Але ж, рано чи пізно, їм доведеться звітувати, що в інтересах кредиторів зроблено. Єдине, що вони не заважають будувати. Машини Щепановського їздять по кар’єрах за 10 грн. оренди на день. У середньому кожна вантажівка дає прибутку 400 грн. за день. На сьогоднішній день 6 нових КамАЗів «Будівельника» працюють у Теребовлянському районі, 4 КрАЗи та 2 екскаватори – у Криму. Також у Криму я знайшов бурові установки, маю фотографії і знаю, де вони зберігаються. Я це все зробив за місяць, а комітет кредиторів за рік не спромігся заробити кошти навіть на судові процеси, на держмито.

Будинки роздали, техніку, а комітет кредиторів нічого не робить. Я вважаю це злочинною діяльністю, тому що вони свідомо порушують законодавство. Жодного крана не повернули чи КаМАза. Чому не поїхали в Ялту розібратися зі спільною з «Кримжитлоспецбуд» земельною ділянкою? Там же є техніка, на будмайданчику вже палі забиті і все готове до будівництва будинку? А це все коштує гроші.

Коли вийде Щепановський?

«А це вже на совісті його рідного брата Віктор. А Зеновій Васильович міг вийти ще 1 лютого 2013 р. Це чисто людська порядність. У нього в СІЗО немає стягнень, він поводиться тихше води, нижче трави. Отож 1 лютого він мав вийти умовно-достроково. Неофіційно говорять, що хтось із вищестоящих порадив: мовляв, Шепановському некомфортно буде на території Тернопільщини, адже багато хто сплатив гроші, а квартири не отримав. Насправді, що робити забудовникам з вулиць Корольова, Львівської? Що робити людям з другої черги у Гаях Шевченківських? Влада про них забула. Коли вони побачать, як частина забудовників заселилась, а вони лишились ні з чим, вони вийдуть на пікети».

Сподіваюсь, цього не буде…

Жанна Попович

Цифра: Понад 220 млн. грн. завинила фірма «Будівельник» Зеновія Щепановського 106 пайовикам та юридичним особам за час своєї діяльності. У тому числі понад 122 млн. 273 тис. грн. ­– це кошти людей, внесені для будівництва квартир. Відповідно до ухвали господарського суду Тернопільської області, найбільше – майже 66 млн. грн. – фірма винна товариству «Будова-Захід» в особі її власника Андрія Стоцького. Це у десятки разів перевищує суми кредитів та боргів комерційних банків «Аваль» та «Хрещатик», вже не йдеться про державні установи та організації. І майже у 65 разів – борг перед ініціатором процесу банкрутства, столичним підприємством «Ласка-Лізинг».

 Пайовиків «Будівельника» хочуть позбавити кредиторських вимог

Сумнозвісна «справа Зеновія Щепановського» неочікувано набрала нового обороту. І вкотре можуть постраждати пайовики, хоча тепер вони об’єднались у житлові кооперативи та самотужки намагаються добудувати довгобуди Щепановського.

Усе почалося з того, що у квітні голови декількох кооперативів отримали повідомлення Львівського апеляційного суду про черговий і, треба наголосити, кардинально новий розгляд справи щодо сформованого реєстру кредиторів. Цікаво, що скаржник – одна із забудовників фірми «Будівельник», така собі Надія Мирон разом зі столичним ТзОВ «Ласка-Лізинг» (на теренах Тернопільщини підприємство представляє Віталій Барабаш) вимагають виключити з реєстру кредиторів частину житлових кооперативів, підприємства та організації. Перелік налічує понад три десятки назв, у тому числі й Тернопільську міську раду.

Таку собі «чорну мітку» отримала і голова споживчого кооперативу «Олімпія-Б» (будинок на вул. Довженка, 8, блок Б) Галина Теличко.

«Надію Мирон також включено до реєстру кредиторів. Вона сплатила 500 тис. грн. за дві квартири на вул. Головацького, однак будинок так і не побудували», – пояснює  Галина Теличко.

Здавалось би, біда повинна об’єднувати людей, та вийшло все навпаки. Практично через рік після судових перипетій Н. Мирон вирішила оскаржити рішення, а представляти свої інтереси доручила адвокату. Зважаючи, що кращий захист – це напад, юрист разом із представником товариства «Ласка-Лізинг» намагаються через суд викинути з черги третину кредиторів, позбавивши їх кредиторських вимог.

Ситуація, погодьтесь, двозначна. Тим паче, як було встановлено господарським судом Тернопільської області, забудовники «Олімпії-Б» повністю оплатили фірмі «Будівельник» вартість квартир, а це понад 13 млн. 625 тис. грн. У той час, як у

«Ласці-Лізинг» фірма Зеновія Щепановського завинила майже 1 млн. 310 тис. грн., а пані Надії Мирон, нагадаю, трохи більше, як півмільйона гривень, зважаючи, що Надія Миколаївна наразі перебуває за кордоном, прояснити ситуацію ми попросили представника ТзОВ «Ласка-Лізінг».

«Заборонено визнавати майнові права на неіснуючі будівлі, на існуючі квартири. А ми таких рішень Тернопільського міськрайонного суду маємо тисячі. Тобто якщо насправді збудовано чотири поверхи, добре, якщо судом визнано права на квартири на першому чи, скажімо, на третьому, четвертому поверхах. Але як можна визнавати майнові права на квартиру на дев’ятому поверсі, якщо її в природі не існує?! – каже  Віталій Барабаш. – Наша позиція від самого початку була така, і я про це постійно казав на всіх судових засіданнях протягом двох років: до людей, які докажуть, що вони дійсно сплатили гроші фірмі «Будівельник» і мають майнові права на реально існуючі квартири, ми не матимемо жодних претензій. Навіть будемо допомагати. Тому що вони справді постраждали. Вони повинні отримати житло, Але якщо є підозра стосовно достовірності сплати коштів «Будівельнику», ми будемо вимагати викреслити їх з черги кредиторів. Ця підозра небезпідставна, адже деякі договори були підписані заднім числом. Є договори з печатками фірми, що вже не існувала тоді, отже, йде розбіжність – ПМП і ПП «Фірма «Будівельник». Хронологічно ПП з’явилось, здається, з 2008 р., тим не менше, є договори, укладені у 2008-му, а печатка стоїть ПМП «Будівельник». Тобто вже юридично неправильно. Також ми бачили договори за 2009 р., а печатка стоїть ПМП! Те, що всі ці підробки документів вчинили керівники і родина Щепановського, вірно на 300%. З цього приводу Монастирський (арбітражний керуючий ПП «Фірма «Будівельник» Франц Монастирський, призначений господарським судом Тернопільської області – авт.) подав заяву до міліції: «Прошу позбавити печатки…», але «законослухняний» громадянин, державний службовець, голова Тернопільської райдержадміністрації Віктор Щепановський печатку тримає у себе в кабінеті і знехтував прямим обов’язком – передати її розпорядникові».

Таким чином і з’являються все нові забудовники, переконаний співрозмовник. Самі пайовики у кулуарах розповідають, як дехто за 500 доларів купив собі касовий ордер ніби про сплачені в касу «Будівельника» 50 тис. грн. за житло! Хто збрехав один раз, здурить уже не раз. От і починає такий «пайовик» «качати права» – включити до реєстру кредиторів.

Але  люди можуть і не знати про існування двох печаток, зауважую Віталію Миколайовичу, «хімічити» могли на самій фірмі.

«І це правда. Ще на початках ми зробили інвентаризацію та виявили подвійні списки на кожний кооператив і вільні квартири у більшості будинках, – погоджується співрозмовник. ­– Тому досить багато двійників на квартири. Але це чисто судові справи, а ми хочемо вирішити власні, господарські».

Більше того, зізнався Віталій Миколайович, його обурює, що зараз у деяких кооперативах починають виключати членів кооперативів, а їхні місця (читайте – квартири) продають за дуже великі гроші.

Тим часом у міліції стверджують, що вся бухгалтерська документація «Будівельника» знищена. Минулоріч на прес-конференції начальник слідчого управління УМВСУ в Тернопільській області Тарас Боднарчук на запитання кореспондента «Номер один», чи продовжить міліція розслідування шахрайських схем Зеновія Щепановського і К на інших недобудованих житлових будинках, запевнив, що незабаром до суду буде спрямовано нові кримінальні справи, порушені проти директора, «Заслуженого будівельника», але по інших об’єктах. Водночас визнав: на кожному об’єкті діяли інші схеми, як обдурити забудовників. Утім розслідування затягується і через практично знищену бухгалтерію.

«Дурять! Вони розпорядникові майна, в.о. директора «Будівельника» Францу Монастирському, статут фірми віддавали півроку, – характеризує дії правоохоронців Віталій Миколайович. ­– Їхні дії прогнозовані. Ви знаєте, відбувся розгляд кримінальної справи щодо будівництва об’єктів на вулицях Юності та Білецькій. Однак скарги були і щодо інших об’єктів. Але чомусь правоохоронні органи не поспішають передавати до суду нові кримінальні справи. Хоча я сподіваюсь, у міській прокуратурі побачили, що суддя явно познущався над людьми, посміявся і виніс просто смішний вирок, – трохи замислившись,  продовжив: – Хоча саме прокуратура змінила обвинувачення та відкликала 191-у статтю Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – авт.), відтак зняли з Зеновія Щепановського одне з основних обвинувачень, хоча це тяжка стаття.

Повертаючись до теми розмови, ще раз наголошую: вивчивши документи та зваживши на стан речей, ми вирішили не реагувати на рішення місцевих судів, тому що всі вони заангажовані, і доводимо новий розгляд справ у Вищому господарському суді. А там ми виграємо все. Кого цікавлять ці рішення, ми готові з ними ознайомити. До речі, суд скасував 9 млн. грн. кредиторських вимог по об’єктах на вулицях Стадникової, 9 і Довженка, 8А. Зараз судимось із кооперативом по Кривоноса, 2. У чому там проблема? Люди платили «Будівельнику» за квартири, але там збудовано два комерційні поверхи, і за них пайовики грошей Щепановському не платили. Члени кооперативу не мають жодного відношення до них, адже на момент порушення кримінальної справи будинок був практично побудований. Тим не менше, голова кооперативу продав ці поверхи, а на що подів гроші, не відомо. Проте купив собі новий джип за 70 тис. доларів.

Ми неодноразово звертались у податкову та прокуратуру з проханням перевірити бухгалтерську документацію кооперативів, наводили конкретні факти. І що? Інший приклад. Новий забудовник, голова ТзОВ «Будова-захід» Андрій Стоцький узяв собі на баланс майно вартістю 60 млн. грн. Він зайшов у процедуру банкрутства, зібравши у людей майнові права, які ми зараз визнаємо недійсними. А він податки сплатив?

Повинно діяти верховенство права. Отож Вищий суд детально вивчив ситуацію і чітко сказав: не можна на незбудовані квартири визнавати майнові права, а потім цими правами оперувати у процедурі банкрутства. Тому що будинок повинен мати певний статус: це може бути незавершене або вже закінчене будівництво.

Наступне. Забудовникам допомагають, але є ще 100 кредиторів. А за «Укрпромбанком», якому «Будівельник» винен 50 мільйонів, немає людей, немає вкладників? Тому, крім 10 кооперативів, ми вже два викинули з реєстру кредиторів і  ще шість викреслимо. Я маю на увазі, через суд визнаємо їхні кредиторські вимоги незаконними і недійсними. А все тому, що з самого початку було зроблено не за законом. Для того і розроблена процедура банкрутства, написано мудрий закон про розпорядження майном, про подальші процедури – ліквідації або санації, щоб усі кредитори зійшлися разом, зібрали все майно і чесно поділили згідно з чергою, інших нюансів. Але забудовники зробили все по-іншому. Вони правдами і неправдами забрали всі будинки Щепановського і роздали кооперативам.

Прийняв удар на себе?

За такої ситуації, стверджує Віталій Барабаш, хтось представлятиме фірму «Будівельник».

«У мене є наказ, яким в.о. директора ТФ ПП «Будівельник» Монастирський по договору підряду призначив мене своїм заступником. І станом на сьогодні, я твердо про це заявляю: я є заступником директора з юридичних питань ПП «Фірма «Будівельник». Люди плутаються щодо цього наказу, а юристи забудовників, мені здається, свідомо вводять їх в оману. Так-от, вони плутають, що до цього наказу Монастирський видав мені доручення представляти інтереси у судах. Оце доручення він відкликав, коли наші інтереси розійшлись. І нового доручення він мені не видавав. Але наказ не скасований! І суддя це розуміє, тому зараз у судах ще багато справ по ПП «Будівельник». Хто має захищати інтереси фірми? Комітет кредиторів? Він би мав втрутитисмь у цей процес. Монастирський помер. Виходить юридична колізія. Та зараз суддя господарського суду Тернопільської області повинен призначити нового розпорядника майна.

Чому мовчить комітет кредиторів?

«Я одразу казав, що місцева влада пішла неправильним шляхом. На перший погляд, це найпростіший: розділили забудовників, створивши кооперативи, тож ніби допомогли людям. Так, частково правдами і неправдами влада сприяє кооперативам, – продовжує пан Барабаш.

– Комітет кредиторів існує вже рік. Що він за цей час зробили? Нічого! Жодної техніки не знайшли. Але ж, рано чи пізно, їм доведеться звітувати, що в інтересах кредиторів зроблено. Єдине, що вони не заважають будувати. Машини Щепановського їздять по кар’єрах за 10 грн. оренди на день. У середньому кожна вантажівка дає прибутку 400 грн. за день. На сьогоднішній день 6 нових КамАЗів «Будівельника» працюють у Теребовлянському районі, 4 КрАЗи та 2 екскаватори – у Криму. Також у Криму я знайшов бурові установки, маю фотографії і знаю, де вони зберігаються. Я це все зробив за місяць, а комітет кредиторів за рік не спромігся заробити кошти навіть на судові процеси, на держмито.

Будинки роздали, техніку, а комітет кредиторів нічого не робить. Я вважаю це злочинною діяльністю, тому що вони свідомо порушують законодавство. Жодного крана не повернули чи КаМАза. Чому не поїхали в Ялту розібратися зі спільною з «Кримжитлоспецбуд» земельною ділянкою? Там же є техніка, на будмайданчику вже палі забиті і все готове до будівництва будинку? А це все коштує гроші.

Коли вийде Щепановський?

«А це вже на совісті його рідного брата Віктор. А Зеновій Васильович міг вийти ще 1 лютого 2013 р. Це чисто людська порядність. У нього в СІЗО немає стягнень, він поводиться тихше води, нижче трави. Отож 1 лютого він мав вийти умовно-достроково. Неофіційно говорять, що хтось із вищестоящих порадив: мовляв, Шепановському некомфортно буде на території Тернопільщини, адже багато хто сплатив гроші, а квартири не отримав. Насправді, що робити забудовникам з вулиць Корольова, Львівської? Що робити людям з другої черги у Гаях Шевченківських? Влада про них забула. Коли вони побачать, як частина забудовників заселилась, а вони лишились ні з чим, вони вийдуть на пікети».

Сподіваюсь, цього не буде…

Довідка. Понад 220 млн. грн. завинила фірма «Будівельник» Зеновія Щепановського 106 пайовикам та юридичним особам за час своєї діяльності. У тому числі понад 122 млн. 273 тис. грн. ­– це кошти людей, внесені для будівництва квартир. Відповідно до ухвали господарського суду Тернопільської області, найбільше – майже 66 млн. грн. – фірма винна товариству «Будова-Захід» в особі її власника Андрія Стоцького. Це у десятки разів перевищує суми кредитів та боргів комерційних банків «Аваль» та «Хрещатик», вже не йдеться про державні установи та організації. І майже у 65 разів – борг перед ініціатором процесу банкрутства, столичним підприємством «Ласка-Лізинг».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Спорт
Золото з молодіжного Чемпіонату світу з самбо серед юніорів і юніорок привезла студентка Тернопільського національного економічного університету Алла Бегеба.У фіналі категорії до 48 кілограмів у дівчат Алла перемогла Мушарраф Ібодуллаєву із Киргизстану з перевагою в один бал – 3:2.Привітання опублікував ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий.
Суспільство
Тернопіль готовий до опалювального періоду, – запевняють у КП «Тернопільміськтеплокомуненерго». Однак коли він розпочнеться, наразі не відомо. Комунальне підприємство чекає відповідного розпорядження від міського голови. «До опалювального періоду Тернопіль був готовий ще на початку вересня. Однак проблеми можуть виникати внаслідок аварій під час експлуатації мереж. Ресурсами необхідними ми забезпечені повністю. Проте ми донині не знаємо, яке рішення прийме...
Суспільство
Відомий тернополянин, фронтмен гурту СКАЙ Олег Собчук спільно з популярними музикантами й акторами створив особливий дарунок усім захисникам України. Разом вони написали–відзняли «Лист московському шайтану» Володимиру Путіну, чи то пак «Владіміру Настутнєт». Писали  під музику  гурту «Дахабраха».  За основу взяли текст, написаний українськими козаками у 1676 році турецькому султану.  Переконані, в ньому, «слово в слово, підходить під сьогодення» і , зазнач...
Суспільство
З піснею "Индиго", яку виконують Дана Соколова та Скруджи, приїхала 26-річна тернополянка на сьомий кастинг дев'ятого сезону шоу "Х-фактор" у Чернівці. В ефір каналу "СТБ" епізод вийшов у суботу, 13 жовтня. MC Iren - саме так Ірен Гриців знають у нічних клубах. У інтерв'ю для телешоу дівчина розповіла, що все життя шукає місце під сонцем. У дитинстві їй не вистачало уваги і тому вона почала її привертати, пише 20 хвилин.  - Почались татуювання і, мабуть,...
Суспільство
Українці в Англії почуваються щасливими, бо отримують нові можливості. Людина стає впевненішою, звикає, що добре заробляє, – розповідає 26-річний Антон Угляр. Він 9 років живе у Лондоні. Займається фінансовим консалтингом. Консультує людей, які приїжджають до Великої Британії. Недавно відвідав батьків у селі Оришківці Гусятинського району на Тернопільщині, пише Gazeta.ua. Зустрічаємося у кафе готельно-туристичного комплексу “Орися” в Оришківцях. Батько Ант...
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме: - 16.10.18р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами: вул. Братів Бойчуків, 1, 1а, 3, 17, просп. Злуки, 35, 53а, 55, 57, 59, вул. 15 квітня, 1, 3, 3б.
Суспільство
Західний регіон перебуває під впливом антициклону, – кажуть метеорологи. Відтак погода ще декілька днів тішитиме високими температурними показниками вдень. Проте похолодання уже не за горами. За прогнозами Укргідрометеоцентру, зниження середньодобової температури повітря відбуватиметься поступово у другій половині жовтня. За словами метеорологів, наступного тижня погода ще тішитиме жителів Тернопільщини теплом. Однак з третьої декади жовтня спостерігатимут...
Суспільство
16 жовтня в 11.00 год., в приміщенні актового залу комунального підприємства “Тернопільелектротранс” (вул. Тролейбусна, 7), відбудеться зустріч з громадськістю міста для обговорення проекту рішення виконавчого комітету “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним та електричним транспортом”. Повідомляє управління транспорту комунікацій та зв’язку Тернопільської міської ради
Суспільство
14 жовтня відзначається велике церковне свято Покрова Пресвятої Богородиці. Наші предки вірили, що прикмети на Покрову дають точний прогноз погоди на місяці вперед. Православні дотримуються прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці в день, коли вона з’явилася віруючим і захистила Константинополь від ворожої навали. Під час великого молебню на спасіння від ворогів Діва Марія пройшла по повітрю над головами людей, молилася з ними і простягла над їх головами...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!