• Головна
  • Чи можливо подорожувати по всьому світу маючи середню українську зарплату (фото)
10:30, 29 травня 2013 р.

Чи можливо подорожувати по всьому світу маючи середню українську зарплату (фото)

Львів’янин Орест Зуб належить до категорії людей, які надихають. Він не боїться труднощів та незвіданих просторів, робить те, що йому подобається і радо вчить цьому інших. Під час перебування у нашому місті він розповів тернополянам про свій досвід мандрівок і дав корисні поради напередодні сезону відпусток.

В Україні багато можливостей

Хлопець побував у 45 країнах світу, на чотирьох континентах. Однак мріє жити в Україні. Адже тут є дуже багато можливостей, якими можна скористатися, ще дуже багато всього не зроблено. Орест вважає, що практично кожну ідею, яка успішно працює на Заході, можна втілити в життя у нашій державі.

Зацікавили Польща і Малайзія

З усіх відвіданих країн йому найбільше імпонує Польща. На його думку, Україна зможе досягти її рівня, якщо почати щось робити вже сьогодні. Ще йому дуже подобається Малайзія – держава, яка кардинально переродилася за 40 років. На її території мешкають малайці, китайці та індуси. Це три різні релігії та кардинально відмінні світи, але вони змогли знайти спільну мову і зробити Малайзію успішною. Зараз вони чудово живуть та будують дороги над джунглями. В кожному містечку, де населення більше 20 тисяч, є свій аеропорт. Це єдина країна в світі, де можна вийти з мусульманства, а також прийняти іслам за півгодини та ще й отримати за це матеріальну допомогу. У Малайзії надзвичайно високий рівень життя, а видатки такі ж, як і в Україні.

Економте на літаках і житлі

- На середню українську зарплату подорожувати важко – зауважує Орест. Треба шукати методи економії. Це найперше – дешеві авіа перельоти. Цілком нормально, що ви зі Львова до Мілану летите 20-25 євро, а до Стамбулу за 50 доларів. Літаками користуватися найдешевше. Ночувати варто у хостелах – від 70 грн. за ніч, або користуватися сервісом CouchSurfing або мати друзів у різних країнах. Щодо їжі, то ціни в магазинах європейських країн приблизно такі, як в Україні, дещо у нас ще дорожче. У ресторанах ціни вищі. Можливості є, але щоб ними скористатися треба прикласти трохи більше зусиль, дещо почитати, підготуватися. Якщо ви цього робити не хочете, тоді платіть.

Плануйте поїздку

Орест Зуб радить ретельно планувати поїздку – вивчати транспорт, визначні місця, особливості та звичаї країни, куди ти вирушаєш, пише Тернопільська Липа. Це дуже цікаво, адже тоді подорож починається ще задовго то твоєї фізичної присутності. І що найважливіше, формується мета мандрівки.

– Для туристів немає поняття, що хтось його «обдурив» або «нагрів», але є недостатня обізнаність, – зазначає хлопець. – Наприклад, на Близькому Сході на базарі потрібно обов’язково торгуватися. Якщо ти цього не робиш, думають, що з тобою щось не в порядку і можуть тобі продати щось дуже дорого. А от в Таїланді практично ніде не торгуються і не хочуть зменшувати ціни, навіть якщо ви їх про це попросите.

Скористайтеся «щасливими годинами»

Коли Орест подорожує, найперше купує сім-карту країни, в якій він перебуває. Потім відвідує знамениті місця та вишукує цікаві куточки.

Варто навідатися у туристичний інформаційний центр, який діє майже у кожному місті і з’ясувати, що у місті можна оглянути безкоштовно.

Вхідні квитки у більшість музеїв зазвичай є доволі дорогими але практично кожен музей пропонує “щасливі години”, коли його можна відвідати задарма. Скажімо, остання година роботи щодня або кожен четвер вхід вільний після другої половини дня. Про це також треба дізнатися заздалегідь.

Львів’янин спершу привозив з кожної країни тарілки, згодом – магнітики, поки не закінчилось місце на холодильнику. На думку хлопця, чудовий подарунок для рідних і друзів – листівка, відправлена з Парижа, Відня або Варшави. Щоб зекономити кошти на сувенірах, краще робити багато фотографій. Це набагато цікавіше заняття, аніж купувати багато дорогих речей, які потім припадатимуть пилом.

Наступна подорож Ореста – на Закавказзя. Він вже має квиток в Кутаїсі. Планує провести 2 тижні в Грузії і один у Вірменії.

podorojuvati1

 

podorojuvati5

 

podorojuvati2

 

podorojuvati

 

podorojuvati4

 

podorojuvati3

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...