• Головна
  • Деякі українці можуть отримати "суперімунінет" завдяки штаму "Дельта"
16:52, 24 жовтня 2021 р.

Деякі українці можуть отримати "суперімунінет" завдяки штаму "Дельта"

Деякі українці можуть отримати "суперімунінет" завдяки штаму "Дельта"

Вчені з Лабораторії виявлення моноклональних антитіл та Університетського госпіталю Сьєна в Італії дійшли висновку, що сформувати імунітет, який допоможе подолати коронавірус, що постійно мутує, можливо. Це може статися завдяки вакцині і самому вірусу. Про результати цього дослідження пише видання Nature.

За словами вчених, сформуватися так званий гібридний імунітет для протистояння новим штамам COVID-19 може у результаті об'єднання антитіл, які людина отримала внаслідок перенесеного захворювання і вакцинації. Італійські науковці вивчили рівень В-клітин пам'яті у двох категорій людей:

  • тих, хто вакцинувався після перенесеного коронавірусу;
  • тих, хто зробив щеплення, але раніше на коронавірус не хворів.

Як виявилося, у перших пацієнтів відсоток нейтралізуючих моноклональних антитіл був вищим, ніж у тих, хто не хворів раніше. Такий показник зберігався для кожного з відомих штамів. Ймовірно, це може бути пов'язано із зародковою лінією IGHV2-5; IGHJ4-1, виявленою тільки у перехворілих людей. Вона виробляла потужні і широко нейтралізуючі антитіла, пише "Obozrevatel".

Ще одне дослідження показало схожі результати, що щеплення після COVID-19, зокрема і після штаму "Дельта", допомагає організму виробити "суперімунітет" (гібридний імунітет), який забезпечує ще більш надійний захист. Тож цілко імовірно, що ті українці, які вже перехворіли коронавірусом і після цього зробили щеплення, можуть здобути імунітет, який краще протистоятим новим штам коронавірусу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #дельта #вакцинація #імунітет #суперімунітет #дослідження

Коментарі

Оголошення
live comments feed...