• Головна
  • До уваги мешканців Тернопільщини: аж до наступного року заборонили ловити рибу на конкретних місцях
20:27, 26 жовтня

До уваги мешканців Тернопільщини: аж до наступного року заборонили ловити рибу на конкретних місцях

До уваги мешканців Тернопільщини: аж до наступного року заборонили ловити рибу на конкретних місцях

З першого листопада 2021 року у Тернопільській області розпочинається осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Триватиме вона до початку нерестової заборони 2022 року.

Як інформує пресслужба Тернопільського рибоохоронного патруля, з настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники.

В цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період Управлінням Державного агентства меліорації та рибного господарства у Тернопільський області видано відповідний наказ від 25 жовтня 2021 р. № 28 (https://trn.darg.gov.ua/files/11/25_10_nakaz.PDF).

В документі зазначено терміни та перелік основних місць зимівлі водних біоресурсів у водних об’єктах Тернопільської області.

Крім того, створено карту заборонених ділянок для вилову водних біоресурсів, яка включає зимувальні ями. Переглянути карту можна за посиланням (https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer... )

Тернопільський рибоохоронний патруль нагадує, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. ?При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність - штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад: судака – 3587 грн, сома — 5117 грн, щуки — 3468 грн, сазана (коропа) — 3706 грн, білого амура —3553 грн, білизни (жереха) — 1649 грн, ляща — 1649 грн, лина — 1598 грн, плітки — 1564 грн, краснопірки — 1564 грн, плоскирки — 1564 грн, карася – 1581 грн тощо.

Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Тернопільській області закликає всіх рибалок-любителів та рибалок-спортсменів дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах.

Якщо Ви помітили порушення, прохання терміново повідомляти на цілодобову "гарячу лінію" Тернопільського рибоохоронного патруля: (0352) 27 - 70 – 34 та (097) 427- 85- 95.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Риба #Тернопільщина #заборона #вилову

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...