• Головна
  • Які реформи чекають на медицину в Тернополі?
19:30, 4 червня 2013 р.

Які реформи чекають на медицину в Тернополі?

Які реформи чекають на медицину в Тернополі та проблемні моменти обговорили під час прес-конференції 4 червня очільники охорони здоров’я в місті.

Зокрема участь у заході взяли: заступник міського голови Леонід Бицюра, начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення міськради Ростислав Левчук, головний лікар Тернопільського міського комунального закладу «Станція швидкої медичної допомоги» Петро Левицький.

Перша допомога в місті буде екстреною та невідкладною

Згідно закону «Про екстрену допомогу» первинну медичну допомогу відтепер розділять на екстрену та невідкладну.

Екстрена фінансуватиметься з обласного бюджету і організовуватиметься відповідно на рівні обласних медичних закладів. ЇЇ медики мають надати протягом 10 хвилин. Невідкладна медична допомога надається протягом години – лікарями міських закладів охорони здоров’я.

«Місто поступово йде до цього розділення. Однак поки що у Тернополі діє комунальний заклад Станція швидкої медичної допомоги, яка фінансується за тимчасовими кошторисами з обласного бюджету. Через неприйняття обласного бюджету станція недоотримує значну частину грошей. Оскільки місто зацікавлене в повноцінному функціонуванні станції, то рішенням виконкому виділено 50 тисяч гривень на закупівлю медикаментів», - зазначив Ростислав Левчук.

Закон же вимагає створення єдиного закладу екстреної допомоги в області, якому будуть підпорядковуватися всі станції швидкої допомоги, в тому числі і міський заклад охорони здоров’я.

«В цьому році маємо продовження реформування галузі охорони здоров’я не лише в місті, а й в цілій країні. Тернопіль залишається чи не останнім регіоном, де ми розподілимо первинну медико-санітарну допомогу на рівні області та міста. Сьогодні відбулася нарада з приводу формування майнового комплексу швидкої допомоги на базі міста, але вже обласного підпорядкування. Проблемними залишаються питання переведення людей з міської в обласну структуру, компенсація відпускних, видатки на медикаменти тощо. Через нестачу коштів на вирішення цих проблем, міська рада готуватиме звернення на Мінфін та адміністрацію. Без виплати компенсацій переведення працівників на нову структуру неможливе», - додав Леонід Бицюра.

Також на нараді обговорено питання створення станції тимчасового базування швидких допомог у Тернополі та розмежування міста на чотири зони надання первинної допомоги.

Проблемним питанням галузі залишається недофінансування – з потреби 138 мільйонів гривень держава цього року недофінансувала 21, 5 мільйона гривень.

 

Тернопіль переймає європейську практику сімейних лікарів

Центр надання первинної медико-санітарної допомоги було створено рішенням сесії минулого року.

При звичному режимі роботи поліклінік, в місті почали діяти додаткові амбулаторії. На ці потреби з міського бюджету в цьому році виділили мільйон 300 тисяч гривень. Кошти, за словами медиків, значні, і підуть на закупівлю медичної апаратури.

Крім того, місто виграло тендер – таким чином на 800 тисяч закуплено обладнання: електрокардіограф, гематологічні аналізатори, сумки сімейного лікаря тощо.

«З введенням в дію нового закладу фінансування первинної ланки здійснюватиметься не за залишковим принципом, як раніше, а від 28 до 35 % від фінансування всієї галузі. Сімейні лікарі – поширене явище в європейській практиці. Адміністрація центру розташовуватиметься на базі сьогоднішньої підстанції швидкої допомоги на Шпитальній, 4. Структура складається з двох підрозділів: філія №1: перша та третя поліклініки й амбулаторії. Друга філія – поліклініка №2», - зазначив Ростислав Левчук.

Більш як 500 тисяч гривень, виділених міськрадою, спрямують на придбання нових автомобілів сімейних лікарів. Крім того, комп’ютеризовано 30 робочих місць, які згодом будуть об’єднуватися в єдину сітку. Таким чином продовжуватиметься ідея впровадження електронної реєстратури. Фінансування на електронну реєстратуру передбачене і в програмі «Здоров’я тернополян», прийнятій на сесії цьогоріч.

 

Казначейські затримки коштів позначаються на медицині

Серед обговорюваних питань – проблеми медицини. Зокрема йшлося про недобудований терапевтичний корпус лікарні №3. На сьогоднішній день для накриття даху та консервації довгобуду потрібно 5 мільйонів гривень. Коштів на це в бюджеті не передбачено.

З 25 автомобілів швидкої на станції 20 є стовідсотково зношеними. З держбюджету не закуплено жодної машини. Всі авто, що поступили, закуплені за кошти міської казни.

«Сьогодні в місті функціонують відділення, які мають статус обласних: опікове, дитяче гематологічне, інфекційне. Через утримання цих відділень міський бюджет втрачає понад 6 мільйонів гривень в рік. Існує проблема з проплатою казначейських рахунків. В умовах недофінансування це створює чимало проблем. Від недофінансування страждають хворі, що перебувають на державному утриманні.», - зазначив Ростислав Левчук.

На жаль, місто не може закупити і нові сучасні апарати. Тому міська влада й надалі продовжує купувати їх на основі державно-приватного партнерства. Завдяки цьому методу в місті з’являються сучасні медичні технології.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...