Посеред Тернополя справжнє сміттєзвалище (фото, відео)

З лівого боку житловий будинок, посередині дорога, а з правого боку гори сміття. На фоні такої картини живуть жителі вул. Подільської та навколишніх вулиць.

Мішки будівельного сміття, бутлі, пластиковий посуд, – в кінці вулиці Подільської вражає кількість викинутих відходів.  Ця територія вже більше схожа  на сміттєзвалище, ніж на місце, де можуть проживати люди. Картина шокуюча! Навпроти цього “сміттєзвалища” стоїть житловий будинок, а зовсім недалеко будинки інших жителів вулиці Подільської.

Тернополяни намагаються обходити цю територію десятою дорогою. Потрапити на кінець Подільської з інших  вулиць наважуються лише ті люди, які дуже поспішають. А тих, хто шукає дорогу до кінцевої частини вулиці попереджають: “Будете в болоті до колін. Там польова дорога і купа сміття”. Незважаючи на дані обставини, через цю ділянку дороги щодня ходять пішоходи, їздять машини. Не менш вражаючими є величезні калабані, ями, які для водіїв створюють справжню небезпеку. Тут сміття і болото в перемішку, для пішохода неможливо передбачити, де саме закінчується калюжа. На вигляд вже тверда поверхня, а насправді ще не встиг озирнутися і вже стоїш в воді.

“Цього сміття усе більше і більше… Останнім часом помічаю, що щодня збільшується кількість викинутих відходів. Викидають ввечері або вночі, щоб ніхто не бачив. Зранку виходиш і знову нові гори сміття. Якщо це не зупинити, скоро пройти буде неможливо”, – каже місцевий житель пан Ігор.

Дивує і те, що викиди сміття є і на початку вулиці. Тут вже не будівельні, а виключно побутові відходи. Там де один за одним стоять житлові будинки біля дороги – своєрідне компактне “сміттєзвалище”.

Як повідомили “0352.com.ua” у Тернопільській міській раді, територія, де тернополяни викидають будівельні відходи, вважається районною землею. Відповідно прибирання, вивезення сміття та контроль чистоти на цьому місці в юрисдикції не міської, а районної влади.

– Дана територія є землею району. В нас на сміттєзвалище нормальний доступ. Проблеми немає ніякої, – каже  заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський. Немає потреби викидати так сміття. Я розумію, що ближче і витрати менші, але так не можна. Вони вивозять вночі. За зиму стільки навозили, що то страшно. Усе було зачищено, а зараз усе по-новому.

– Був випадок, коли ми зловили того, хто викинув сміття на провулку Цегельному. Прийшла людина, яка дбає про екологію міста і сказала, що бачила людину, яка викидала два КАМАЗи сміття, записала номер машини. Ми викликали міліцію, відповідні служби, склали протокол, зловили цього водія і він за власні кошти ліквідував усе. Якщо в такому випадку людина відмовляється вивозити сміття за власні гроші, відкривають кримінальну справу, там усе серйозно – є збитки нанесені державі і так далі. Тернополяни дуже активізувалися, допомагають нам ловити людей, які засмічують територію міста. На даний час чергують відповідні служби. Людина, яка вчинила екологічний злочин проти тернополян, має відповідати за це. В нас немає проблеми, щоби вивозити сміття. Тому десь підпільно вивозити, викидати і чинити зло – зовсім немає такої потреби, – зазначив Олег Соколовський.

Сьогодні День довкілля. Чистота починається з кожного з нас і чисто там, де прибирають. Мабуть про чистоту міста повинен дбати кожен тернополянин.

DSCF4914

 

DSCF4912
1

 

DSCF4910

 

DSCF4913

 

DSCF5017

 

DSCF5008 
DSCF4917

 

DSCF4918

 

DSCF4919

 

DSCF4922

 

DSCF4924

 

DSCF4929

DSCF4956

 

DSCF4922

 

DSCF4957

 

DSCF4933

 

DSCF5024

 

DSCF5016

 DSCF5026

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, фото автора
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі