• Головна
  • "Це не жарт?": в Україні хочуть ввести податок на газовану воду
14:01, 11 січня 2022 р.

"Це не жарт?": в Україні хочуть ввести податок на газовану воду

"Це не жарт?": в Україні хочуть ввести податок на газовану воду

Ще один податок може з'явитись в Україні уже в найближчому часі. Чиновники мають намір ввести податок на солодкі газовані напої.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький на своєму Телеграм-каналі.
"Перед Новим роком запропонував депутатам спільно з економічними експертами, дієтологами, педагогами, представниками батьківських організацій обговорити питання обмеження споживання солодких газованих напоїв. У багатьох країнах світу вже був введений так званий спеціальний податок "на цукор". Як результат, виробники знижують вміст цукру в напоях, а споживачі (особливо діти та підлітки) починають віддавати перевагу більш корисним продуктам», – зазначив Радуцький.

З його слів, у суспільства є розуміння, що вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров’ю і він впевнений, що українці дуже чудово сприймуть такі зміни.
"Судячи з відгуків в соцмережах і коментарів у ЗМІ, моя пропозиція сприйнята досить позитивно. У суспільства є розуміння, що постійне вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров’ю. І це дуже добре", – зазначив Радуцький.

Як додав, у контексті обговорення ініціативи експерти підіймають питання про те, як планується витрачати зібрані кошти.
"Моя позиція – левова частина "цукрового" акцизу має витрачатися на програми лікування і профілактики діабету (через збільшення фінансування НСЗУ), а також здорове харчування школярів. Завдяки акцизу ми зможемо, наприклад, профінансувати поставки в школи фермерського молока", – підкреслив Радуцький.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податок #газовані #напої #здоров'я #радуцький #бюджет
Оголошення
live comments feed...