У Тернополі міліція закриває фактично кожне друге кримінальне провадження, - Москаль

В Україні міліція почала масово «заробляти» на закритті нею ж відкритих кримінальних справ, заявив народний депутат України, генерал-лейтенант міліції Геннадій Москаль.

Про це він повідомив на своєму офіційному сайті. За його даними, за п'ять місяців 2013 року в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено 709651 кримінальних справ, з них закрито за реабілітуючими обставинами 336577 або 47,4%. «Тобто закривається фактично кожне друге кримінальне провадження (в Миколаївській області кількість закритих справ складає 63,3%, у Херсонській - 57,7%, у Тернопільській - 53,7%), що свідчить про недосконалість нового Кримінально-процесуального кодексу і наштовхує на думку, що механізм відкриття кримінальних справ став одним з основних видів корупції правоохоронної системи», - зазначив Москаль.

За його словами, схема дуже проста: слідчий може відкрити кримінальне провадження проти будь-якої людини (за замовленням зацікавлених осіб або за ініціативою керівництва), а потім за винагороду або шляхом шантажу і вимагання закриває провадження.

Москаль зазначив також, що стаття 214 Кримінально-процесуального кодексу передбачає відкриття кримінальної виробництва не пізніше 24 годин після подачі заявки або повідомлення про скоєння кримінального правопорушення, яке надійшло з будь-яких джерел. «Однак при цьому ніхто не попереджає про дачу неправдивих або завідомо неправдивих показань, - підкреслив нардеп. - У зв'язку з цим останнім часом широкого поширення набуло фальсифікація кримінальних проваджень».

За інформацією Москаля, це виглядає так: спочатку в ЗМІ «достовірні джерела» у правоохоронних органах вкидають потрібний матеріал, а потім з посиланням на публікацію відкривають кримінальну справу, яку потім закривають «за реабілітуючими обставинами» за певну нагороду.

Коментарии
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі