У Тернополі відкрили нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини (фото, відео)

У Тернополі  на вулиці Петриківська, 25 а відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Тут працюють шість лікарів загальної практики сімейної медицини, яких перевели з міської лікарні № 3. Згідно з графіком в амбулаторії будуть приймати пацієнтів і так звані профільні спеціалісти, зокрема хірург, лор, окуліст, невропатолог.

За словами головного лікаря Миколи Миколайовича Медведя, це перша повноцінна амбулаторія в області, яка має відповідний кадровий потенціал, оснащення, що передбачене Міністерством охорони здоров’я для закладу такого типу. Послугами даного медичного закладу можуть скористатися жителі вулиць Кривоноса, Дружби, Миру, частина вулиці Винниченка, тих вулиць, які в радіусі, найближче знаходяться до цього закладу.

– До сьогодні первинна медична допомога жителям мікрорайону “Дружби” надавалося міською лікарнею № 3, яка знаходиться на вулиці  Волинській, 40 – це околиця нашого міста. Сюди перевезено шість лікарів загальної практики сімейної медицини, які і раніше обслуговували ці дільниці. Єдине, що зараз немає потреби їхати в лікарню № 3, а можна отримати медичну допомогу у цій нововідкритій амбулаторії. На відміну від попередніх це перша повноцінна амбулаторія, яка має відповідний кадровий потенціал, оснащення, яке передбачене Міністерством охорони здоров’я для закладу такого типу. Вже виділені кошти на придбання автомобільного транспорту для новоствореного центру.  Автомобіль у практиці лікаря загальної практики сімейної медицини дозволить більш оперативно вирішувати ці завдання, які поставлені перед закладом, - каже Микола Медвідь.

“Тут працюють 6 лікарів загальної практики сімейної медицини. Вони можуть надати допомогу при найбільш поширених захворюваннях. Для того, щоб ще більш покращити надання медичної допомоги жителям, які в зоні обслуговування цієї структури, по домовленості з адміністрацією міської лікарні № 3 згідно графіку тут будуть приймати пацієнтів і так звані профільні вузькі спеціалісти хірург, лор, окуліст, невропатолог", - додає Микола Медвідь.

За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, в амбулаторії можуть лікуватися жителі міста, зокрема ті, які живуть на найближчих вулицях. Це приблизно 10 000 осіб. Навантаження на одного лікаря – близько півтори тисячі людей. Було закуплено нове обладнання, сумки, які місять усі необхідні медичні препарати для надання першої медичної допомоги.

– Клініка оснащена усім, що необхідне  для початку роботи. У липні відділ охорони здоров’я міської ради буде проводити закупівлю додаткового медичного обладнання, – зазначив міський голова.

“Особливих витрат не було. Це приміщення у власності Тернопільської міської ради. Провели невеликий косметичний ремонт. Перед тим тут працювала інша медична установа, яка залишила приміщення у досить доброму стані. Основні витрати пішли на обладнання для того, щоб забезпечити установу”, – додав Сергій Надал. 

DSCF5151

 

DSCF5175

DSCF5155

 

DSCF5152

 Тамта ҐУҐУШВІЛІ, фото автора

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі