• Головна
  • Купання на Водохреща не змиває гріхи: в ПЦУ розвінчали міф
11:17, 18 січня

Купання на Водохреща не змиває гріхи: в ПЦУ розвінчали міф

Купання на Водохреща не змиває гріхи: в ПЦУ розвінчали міф

Щороку 19 січня православні християни святкують Водохреща. Останні кілька років набирає популярності традиція занурення в ополонку. Люди при цьому думають, що купання "змиває гріхи" і є "давньою українською традицією", але це зовсім не так.

Православна Церква України на своїй Facebook-сторінці пояснила, що купання на Водохреща не змиває гріхи і не є українською традицією.
"Традиція купання в ополонці на Водохреща не має нічого спільного зі "змиванням" гріхів, отриманням особливого Божого благословення або духовного очищення. Ніякого церковного припису в українській церкві для занурення в зимову воду немає і ніколи не було", - йдеться в повідомленні ПЦУ.

Священики освячують воду у відритих водоймах у свято Богоявлення не для того, щоб у ній купатися. При цьому воду освячують не "іони срібла" хреста, який занурюють в неї.
Якщо священнослужитель буде освячувати воду навіть звичайним дерев'яним хрестом, то вода за допомогою молитви все одно стає освяченою.
У ПЦУ також додали, що занурення в ополонці не вирішить проблему з гріхами, тому що гріх - це внутрішня хвороба душі. Щоб позбутися від гріхів необхідно від усього серця покаятися і змінитися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#занурення #гріхи #ополонка #пцу #коментарі #церква #традиції
Оголошення
live comments feed...