• Головна
  • "Підготуйте тривожну валізу": в Україні створили брошуру з практичними порадами, як діяти у разі війни (ФОТО)
09:16, 20 січня

"Підготуйте тривожну валізу": в Україні створили брошуру з практичними порадами, як діяти у разі війни (ФОТО)

"Підготуйте тривожну валізу": в Україні створили брошуру з практичними порадами, як діяти у разі війни (ФОТО)

Тема війни протягом останніх кількох днів дуже часто фігурує у ЗМІ. В Україні створили брошуру з практичними порадами, як діяти у разі війни або надзвичайної ситуації.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки презентували брошуру "У разі надзвичайної ситуації або війни".
Брошура містить практичні поради, що враховують український та іноземний досвід, та рекомендації з інформаційної безпеки.

У наведеній брошурі зазначають, що деякі питання варто продумати заздалегідь, аби краще обладнати своє житло на випадок надзвичайної ситуації і захистити себе і близьких:
за можливості дізнайтеся, де знаходяться найближчі укриття і перевірте стан підвального приміщення;
перевірте наявність аварійного виходу;
зробіть запаси питної та технічної води, продуктів тривалого зберігання;
перевірте наявність в аптечці засобів надання першої медичної допомоги і продумайте, які ліки можуть знадобитися протягом тривалого часу;
підготуйте засоби пожежогасіння;
подбайте про альтернативні засоби освітлення приміщення на випадок відключення енергопостачання (ліхтарики, свічки);
підготуйте засоби для приготування їжі у разі відсутності газу і електропостачання;
зберіть найнеобхідніші речі та документи на випадок термінової евакуації або переходу до сховищ;
подбайте про справний стан приватного транспорту і запас паливадля вчасної евакуації з небезпечного району;
у холодну пору подумайте про альтернативний обігрів оселі на випадок відключення централізованого опалення.

У брошурі радять підготувати "тривожну валізу".

В разі евакуації або переходу до безпечнішого району вамзнадобляться найнеобхідніші речі. Заздалегідь підготуйтенайважливіше:
паспорт і копії всіх необхідних документів (свідоцтво про народження, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, документи на власність);
гроші (готівку і банківські картки);
зарядні пристрої для мобільних телефонів;
радіоприймач, ліхтарик, сигнальні пристрої, компас, годинник, компактний набір інструментів (мультитул), ніж, пакети для сміття, блокнот, олівець, нитки, голки, сірники, запальнички; теплий одяг (якщо є така можливість, підготуйте також термо-ковдру), нижню білизну, надійне зручне взуття;
гігієнічні засоби;
аптечку, включно медичними препаратами, які вживаєте щодня, а також рецепти на медикаменти;
посуд, в якому зможете приготувати, розігріти і зберігати їжу;
воду і продукти харчування на 3 доби, які довго зберігаються і непотребують додаткового приготування;
Складіть речі у місткий, зручний рюкзак і тримайте його напоготові. В разі надзвичайної ситуації це скоротить час на збори.ПІД ЧАС ОБСТРІЛУ СТРІЛЕЦЬКОЮ ЗБРОЄЮ:
— Під час стрілянини найкраще сховатися у захищеному приміщенні (наприклад, у ванній кімнаті або навіть у самій ванні). Коли це неможливо, варто лягти, прикрившись предметами, які здатні захистити вас від уламків і куль.
— Якщо ви потрапили під стрілянину на відкритому місці, краще впасти на землю та закрити голову руками. Ефективним захистом буде будь-який виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава.Укриттям також може стати бетонна сміттєва урна або сходинки ґанку.Не намагайтеся сховатися за автомобілями або кіосками ― вони частостають мішенями.
— Де б ви не знаходились, тіло повинне бути у максимально безпечному положенні. Згрупуйтеся, ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами у бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоб близький вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам. Чекайте, поки стрілянина не вщухне, а пострілів не буде бодай протягом 5 хвилин.
— Якщо ваше житло перебуває в зоні регулярних збройних зіткнень, потрібно зміцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою) ― це допоможе уникнути розльоту уламків скла. Бажано закрити вікна, наприклад, мішками з піском або масивними меблями.ПІД ЧАС АРТОБСТРІЛІВ:
— Під час артилерійського, мінометного обстрілу або авіаційного на-льоту не залишайтеся в під’їздах, під арками та на сходових клітках. Також небезпечно ховатися у підвалах панельних будинків, біля авто-мобільної техніки, автозаправних станцій і під стінами будинків із легких конструкцій. Такі об’єкти неміцні, ви можете опинитись під завалом або травмуватися.
— Якщо вогонь артилерії, мінометний обстріл, авіаційне бомбардування застали вас на шляху, негайно лягайте на землю, туди, де є виступ або хоча б у невелике заглиблення. Захист можуть надати бетонні конструкції (окрім тих, які можуть обвалитися або загорітися), траншеї, неглибокі підземні колодязі, широкі труби водостоку і канави.
— Закривайте долонями вуха та відкривайте рот ― це врятує від контузії, убереже від баротравми.
— Не приступайте до розбору завалів самостійно, чекайте фахівців з розмінування та представників аварійно-рятувальної служби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #поради #підготовка #валіза #тривожна,обстріл #блошура
Оголошення
live comments feed...