
Новини компаній
10:00, 1 лютого 2022 р.
Когенерація – трендове енерговиробництво
Новини компаній
У 2020 році виробництво енергії з поновлюваних джерел у Європі вперше перевищило енерговиробництво з копалин. 30% тепла та електроенергії отримують за допомогою когенераційних установок. Технологія когенерації щороку набуває популярності й в Україні.
Когенерація – що це за технологія?
Когенерація, або комбінована генерація, – процес одночасного виробництва електричної та теплової енергії. Для цього використовуються спеціальні електростанції (міні-ТЕС). Найпоширенішим видом обладнання є газопоршневі установки, що працюють на стандартному та поновлюваному паливі, найпоширенішим є газ.
Як водночас генеруються два види енергії
Принцип роботи когенераційної установки такий: газове паливо згорає у двигуні, поршні рухаються, генератор перетворює механічну енергію на електричну. Це стандартний процес генерації електроенергії. Відмінність когенераційного обладнання полягає в тому, що високотемпературне тепло (до 95°С), яке виділяється на контурі охолодження двигуна, утилізується в теплообмінниках і використовується з користю. Тепло йде, наприклад, на опалення або переробляється на холод (у тригенераційному обладнанні).
Когенераційна установка – це міні-ТЕС, що здатна забезпечити потреби в різних видах енергії промислових, комунальних, комерційних споживачів. Потужності енергоцентру можна збільшувати за допомогою підключення додаткових кластерів.
Переваги когенерації для виробників і споживачів енергії
Поява автономних когенераційних енергоустановок – це справжній прорив у виробництві енергії. Представники компанії KTS Engineering, яка реалізує в Україні проєкти з когенерації під ключ, говорять, що найбільш привабливими для клієнтів є:
Ціна енергії: собівартість тепла та електроенергії до 60% нижча, ніж тарифи сторонніх постачальників.
Високий КПД: до 48% за умови генерації лише електричної енергії, та до 91% – при виробництві двох типів енергії.
Незалежність: від постачальників енергії, постійно зростаючих тарифів, наявності та стану енергомереж.
Мобільність: когенераційна установка розташовується поруч з об’єктом споживання енергії (навіть у самому приміщенні). Варіанти оформлення – шумопоглинаючий кожух та контейнерний модуль.
Економічність: газове паливо дешевше за бензин. До того ж когенераційні установки працюють не лише на природному газі, а й на поновлюваних видах палива: біогазі, газі стічних вод, шахтному та звалищному газі тощо.
Екологічність: під час роботи міні-ТЕС кількість викидів СО2 зменшується в 4–6 разів.
Швидка окупність: за умови цілорічних виробництва та використання енергії витрати на установку обладнання окупаються за 2–4 роки.
Застосування когенераційних установок
Когенераційна установка – це універсальна теплоелектростанція, що застосовується в побутовому та промисловому секторах. Сфери, в яких успішно використовуються міні-ТЕС:
підприємства харчової та фармацевтичної промисловості;
нафтопереробні заводи;
будівництво;
житлові комплекси;
торговельні та спортивні комплекси;
готелі;
лікарні;
навчальні заклади з гуртожитками та іншими об’єктами інфраструктури;
вокзали, аеропорти.
Про можливість і ефективність використання когенераційних установок можна проконсультуватись із спеціалістами компанії KTS Engineering.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:30, Вчора
15
12:00, 29 квітня
live comments feed...