Чи реально молодій тернопільській сім'ї придбати квартиру?

Усі, кому набридло винаймати житло і мешкати в гуртожитках пропонують купити власну квартиру в будь-кому місті Тернопільскої області за вигідними кредитами та здешевленою іпотекою.

Проте, існує одне «але» – така можливість доступна лише платоспроможним громадянам, тобто тим, хто може виплатити перший внесок – 20-23 тис грн.Про ці, та інші нововведення в державних житлових програмах розповів  директор Тернопільського регіонального управління Держфонду сприяння молодіжному будівництву Андрій Козак, під час засідання Тернопільського прес-клубу.

-   Раніше ми допомагали лише молодим громадянам, тепер наше поле діяльності розширилось і ми можемо сприяти в будівництві навіть людям пенсійного віку, бо тільки назва нашої установи залишилась з приставкою «молодіжного» будівництва. Є нові програми, в яких немає вікового обмеження.  Люди стають у чергу, в якій позиція визначається наявністю балів, котрі нараховують за такими характеристиками: ваша присутність в першочерговому або позачерговому квартирному обліку, за кожну дитину дають по одному балу тощо,- розповідає Андрій Козак.

Нещодавно фонд отримав статус спеціалізованої фінансової установи, а це означає, що він має статутний капітал, і право надавати кредити. Надають кредити молодим сім’ям ( вік партнерів не перевищує 35 років – прим. авт.) без власного помешкання, а також одиноким громадянам. Цей кредит має термін погашення до тридцяти років, але не повинен перевищувати час виходу на пенсію старшого з подружжя. Відсоткова ставка в цьому кредиті є 10% річних в гривні. Перший обов’язковий внесок – десять відсотків. Площу розраховують так: 21 кв м на кожного члена сім’ї + 20 кв м на всю сім’ю. До прикладу, якщо це двоє дорослих і одна дитина, то можна отримати квартиру площею 80 кв м, тобто стандартну трьохкімнатну квартиру.

Найбільший відсоток сплачується тільки за перший місяць, далі він знижується в розмірі 8-10 грн. Загалом, щомісячні виплати можуть становити 1700-1900 грн в місяць. Окрім цього, дозволяється взяти двох поручителів, які в будь-якому випадку, готові оплачувати кредит.

-  Є ще дві програми з розділу «Доступне житло». Вони без вікового обмеження. Суть така – за клопотанням фонду один із банків надає кредит. Участь в програмі приймають три державні банки. Вони ставлять кредит під 16% річних. Це досить багато, тому сімї, котрі взяли цей кредит отримують від фонду компенсацію в розмірі 13%. Відповідно сім’ї залишається сплачувати саму вартість квартири і тільки три відсотки річних. Є певні обмеження по площах – на типову сім’ю з двох батьків і дитини буде 50 кв м площі. Цей кредит надається на термін до пятнадцяти років, – продовжує Андрій Козак.

Як бачимо, умови кредитів для молодих людей значно вигідніші, адже остання програма розрахована на громадян, котрі мають стартовий капітал і стабільний дохід. Тому, перший внесок в такій програмі не менше 25%, і банки не завжди хочуть працювати з поручителями. Експериментально цю програму запустили наприкінці 2012 року, тоді в кредит отримали 26 квартир, а цього року оформили ще дванадцять, пише Тернопільська липа.

Ті, хто також прагне отримати кредит на квартиру за вигіднішими умовами, аніж в звичайних банківських установах, можуть звертатись у Тернопільське управління Державного фонду молодіжного житлового будівництва за адресою: пр.-т Ст. Бандери, 34, телефон – (0352) 43-06-46.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі