«Львівська брама» в Тернополі – «баламуцтво», яке навряд-чи втілюватимуть

Архітектурний проект "Львівська брама", який викликав чималий резонас у місті,  є креативною розробкою молодого архітектора, але не більше.

Втілити цей проект на Майдані перемоги буде складно і навряд-чи вдасться. Про це сьогодні повідомив заступник начальника міського управління містобудування та архітектури Данило Чепіль.

 «Молодий студент зі Львова, йому треба креативну якусь ідею. Він приїхав, подивився, намалював ідею. При цьому своєю ідеєю зніс три приватні будинки, які стоять поруч з приміщення Тернопільської райдержадміністрації, потім встановив таку велику букву «П», як в Парижі (мається на увазі новітня Тріумфальна арка – авт.), наверху там має бути якийсь кабак. Де мають автомобілі зупинитися, які полізуть в той кабак, незрозуміло. А другою ногою «П» поставив на майдані і сказав, що то креативна ідея. З того зробили телепередачу, всі люблять креативні ідеї, то все гарно прорекламували і при цьому всіх збаламутили. Моментально дядьки до нас в управління прийшли і сказали, що вони себе під знесення не здадуть, бо вони свої хати вже записали вуйкові чи хто кому», – описує ситуацію довкола проекту «Львівська брама» Данило Чепіль.

Водночас він висловив переконання, що територію на майдані Перемоги однозначно необхідно впорядкувати, бо вона не є презентабельною.

«Коли в’їжджати у Тернопіль зі Львова, то мене це місце дразнить. Ми бачимо, в’їжджаючи в місто, дрібненьку містечкову райдержадміністрацію, рівня Ланівців, три приватних хати. І оце перше враження про Тернопіль. Вже потім, трохи спустившись, люди бачать став, парк, замок, шпилі церков і це вже справжній Тернопіль», – каже Данило Чепіль.

На його думку, даний вузол потрібно вирішити не ринково, а імпозантно. Як один з варіантів – встановити там пам’ятник Івану Мазепі або дзвіницю.

«Але надто великим пам’ятник не поставиш, бо величезні скульптури – це тоталітарний стиль. А поставити меншим – він там загубиться. Як варіант – ставити пам’ятник перед РДА, але тоді приміщення райдержадміністрації треба розбудувати, зробити цю будівлю сучасною, у склі. Церкву не поставиш, бо поганий підхід. Можливо дзвіницю. А приватникам і я вже казав, що якщо ви не хочете зноситись, то давайте ми вам дамо дозвіл надбудувати ще один поверх, але зробіть це зі смаком і красиво. Щоб було на що подивитися і чим похвалитися», – пропонує варіанти заступник начальника міського управління містобудування та архітектури.

При цьому він наголосив, що наразі у мерії досі не визначилися, що ж саме має бути на майдані Перемоги і це питання потребує громадських обговорень. Відтак Данило Чепіль закликав всіх фахівців та людей, які близькі до архітектури, пропонувати свої ідеї.

Наразі ж, за його словами, дана територія залишається в підпорядкуванні управління капітального будівництва міської ради.

Yc1M4Z_5JbQ

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі