• Головна
  • Через неприйнятий бюджет страждає освіта Тернопільщини
08:30, 18 червня 2013 р.

Через неприйнятий бюджет страждає освіта Тернопільщини

У навчальних закладах, які фінансуються з районних та сільських бюджетів,  проблем немає, розповідають у департаменті освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації. Вчасно виплачують зарплату, відпускні вчителям та оздоровлюють дітей.

Найбільше через неприйнятий обласний бюджет страждають професійно-технічні навчальні заклади, обласні школи-інтернати та комунальні освітні установи.

На календарі уже 17 червня, а головний фінансовий документ Тернопільщини досі не проголосований. Навчальним закладам доводиться отримувати гроші по 1/12 минулого року. Це означає, що і у цьому році виділяються на освіту рівно стільки, як і у 2012 році. Проте потребує освіта значно більше, аніж торік, наголошує Іван Запорожан.

Іван Запорожан, директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА: "Відповідно до постанов уряду пройшло збільшення заробітної плати педагогічним працівникам. Десь приблизно на 6%. Збільшилися також виплати по енергоносіях порядком на 7%, які практично не передбачені були у 2012 році. Але  ми їх почали виплачувати з 1 січня 2012 року. Отже уже видатки, які пішли на заробітню плату в тому числі, то вони перебільшували 1/12 і нам прийшлося перекидати з інших місяців".

У бюджеті 2013 року на оздоровлення дітей запланували на 300 тисяч гривень більше, аніж минулого. Та оскільки бюджету досі немає, гроші використати не зможуть. Заклали у обласний бюджет на 2013 рік також 2,5 мільйона гривень на капітальні видатки: ремонти, енергозберігаючі технології. Навіть якщо бюджет приймуть восени, повноцінно освоїти ці гроші не зможуть. Зараз на перше місце ставлять інтереси людей. Іван Запорожан каже, зарплати та відпускні педагоги отримають, повідомляє тв4.

Іван Запорожан, директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА: "На сьогоднішній день, відповідно до графіка відпусток немає заборгованостей по виплатах. Нам поки що вдається за рахунок певних недовиконань по інших статтях, але заробітну плату ми виплачуємо. Виплачуємо те, що є по кошторисах червня. Поки що у нас не виникало якихось проблем з нашими педагогічними працівниками".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...