• Головна
  • В Україні запроваджують надзвичайний стан
12:14, 23 лютого 2022 р.

В Україні запроваджують надзвичайний стан

В Україні запроваджують надзвичайний стан

Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення запровадити надзвичайний стан на всій території України крім Донецької та Луганської областей, де вже діє надзвичайний правовий режим. Це рішення має затвердити Верховна Рада.

Секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу повідомив, що  обмеження, пов'язані з надзвичайним станом будуть варіюватися, залежно від регіону. Стосовно Донецької та Луганської областей секретар РНБО пояснив, що там вводити НС неможливо, але там і так діє окремий правовий режим, оскільки йдуть бойові дії.

Відповідаючи на запитання журналістів, Данілов уточнив, що надзвичайний стан запроваджується на 30 днів.

Надзвичайний стан — це тимчасовий правовий режим, який передбачає певне обмеження прав і свобод людей в умовах кризових подій. Його запроваджують за погодження Ради нацбезпеки та оборони, яка звертається до президента, після чого відповідне рішення голосує Верховна Рада. Термін дії надзвичайного стану — від 30 до 60 днів з можливістю подовження.

Які заходи передбачає надзвичайний стан:

встановлення особливого режиму в'їзду і виїзду, а також обмеження свободи пересування по території, де вводиться надзвичайний стан, обмеження руху транспортних засобів та їх огляд, заборона проведення масових заходів, заборона страйків примусове відчуження або вилучення майна у юридичних та фізичних осіб.

Окрім того, в окремих ситуаціях влада може вдатися до додаткових заходів. Серед яких:

тимчасова чи безповоротна евакуація людей з місць, небезпечних для проживання встановлення "квартирної повинності" для розміщення евакуйованих, запровадження особливого порядку розподілення продуктів харчування і предметів першої необхідності, зміна режиму роботи підприємств, переорієнтація їх на виробництво необхідної продукції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нардеп #надзвичайний_стан #україна #область
Останні новини
ТОП новини
"В Україні ніхто не чекав такої зміни погоди, прогноз приголомшив навіть синоптиків": чи буде мороз у -23 градуси і снігопад
"Чоловіків відправлять у ТЦК масово за новим способом, цих людей призвуть прямо з 1 березня": відстрочка і мобілізація
"В Україні видаватимуть тимчасові посвідчення замість паспортів": що відбувається і кого це стосується?
"Потужний холод пре в Україну, лютий снігопад накриє цю область": де буде мороз у -22 градуси та дощ?
Оголошення
live comments feed...