Винищена риба і купи сміття – на озері в Івачеві тернополян чекає… дежавю (фото, відео)

Шини, пластиковий посуд в озері, а на березі ставу купи сміття – ось така картина панує на озері, що у селі Івачів. На цьому озері відпочивальників значно менше, ніж на тернопільському ставі, а сміття, як в самому озері, так на березі ставу вдосталь.

Чимало тернополян приїжджають рибалити на цьому озері. Жителі навколишніх міст чи районів мають власні дачі в Івачеві. У літньому періоді для тернополян тут особливо зручно відпочивати – їхати близько, у селі затишно і комфортно. Проте, за спостереженнями рибаків, ситуація, яку вони бачать у селі, точніше навколо озера, стає щороку гіршою. Засмічене озеро і навколишня територія – проблема, яку створюють відпочивальники, але вирішувати не береться ніхто. Як переконався кореспондент 0352, не усі тернополяни забирають сміття зі собою, а навколо озера контейнерів не помітно.

“Сама вода чиста”, стверджує один з рибалок, який витягує воду з озера у пластмасовій пляшці і демонструє її нам. На вигляд так, але наскільки безпечна ця вода для купання і тим більше для пиття –  на вигляд не перевіриш.

Сміття - це не єдина проблема у цьому селі, для рибалок першочерговою проблемою є не сміття, а значне зменшення кількості риб у ставі. Як розповіли тернополяни, які систематично приїжджають в Івачів і рибалять, набагато більше риб було у цьому озері п’ять років  тому.

“Браконьєри рибалять сітками, риба винищилася  практично повністю. Рибалять в період, коли не можна. З тої риби, що було п’ять років тому, вже практично не лишилося нічого. Щороку усе гірша і гірша ситуація”. 

На озері зберіглася у розваленому стані залізна конструкція з кріслами. Враховуючи її вигляд, засмагати там можуть наважитися одиниці. Мабуть ця конструкція свідчить проте, що озеро раніше було чистим. На даний час там покупатися можна, як і раніше, але бажаючих спробувати залізти у воду мало. Відпочивальники обмежуються засмаганням. Вода чиста лише в окремих ділянках озера і як видно здалека - посередині ставу, проте перевірити це на собі тернополяни не наважуються.

DSCF5258

 

DSCF5266

 

DSCF5240

 

DSCF5225

 

DSCF5264

 

DSCF5227

 

DSCF5228

 

DSCF5230

 

DSCF5263

 

DSCF5232

 

DSCF5235

 

DSCF5236

 

DSCF5267

 

DSCF5238

 

DSCF5242

 

DSCF5254

 

DSCF5226

 

DSCF5247

 

DSCF5259

 

DSCF5261
DSCF5263

 Тамта ҐУҐУШВІЛІ, фото автора

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі