Через пізню і дощову весну на Тернопільщині навала комарів

На території західних областей останнім часом спостерігається величезна навала комарів. Люди скаржаться, що неможливо посидіти на вулиці, вийти в ліс і навіть спокійно заснути без настирливого дзижчання.

Почастішали випадки звернення за медичною допомогою внаслідок алергії на комарині укуси, пише Сегодня. Співробітник кафедри зоології ЛНУ ім. Франка Володимир Лісник розповів, що саме природні умови високої вологості і пізній початок весни сприяли появі "кусючих".

"Велика кількість комарів, активізує комах, тому вони, буквально, готові "битися" за кров. Інакше вони ризикують залишитися без потомства. Самці комарів кров не п'ють. Крім того, вологість і часті дощі сприяють успішному розвитку комариних личинок. Але нічого аномального в цьому явищі немає - це нормальний стан природи", - сказав Лісник.

За словами зоолога, немає такого засобу, якого б боялися комарі. Сучасні репеленти на час відлякують їх, не люблять вони диму і вітру, але це не є дієвим засобом проти крилатих "вампірів". Широко розрекламовані "спіральки" під час вітру не працюють, та й інші засоби діють у спеку не більше 2-3 годин.

Найбільше від комариних атак страждають діти. За словами фахівців, у них ніжна шкіра і здорова капілярна сітка. Крім того, малюки дуже активні, а комарів цікавлять підвищена температура поверхні тіла і запах.

Але є і щасливчики, до яких комарі абсолютно байдужі. За словами експертів, комарі не кусають тих, у кого низький тиск, низька температура тіла і проблеми з судинами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі