Чи платитимуть штраф люди, які перетворюють Тернопіль на смітник? (фото)

Ми радо скаржимось на поганий благоустрій нашого міста. Обговорюємо те, що у нас брудно і негарно, натомість самі не помічаємо, що робимо з Тернополя справжній смітник.

Недопалки, які зустрічаються на кожному тротуарі, упаковки з-під чіпсів, цигарок, морозива, целофанові кульки – все це можна побачити обабіч вулиць у Тернополі. Так, наші парки та вулиці, тротуари й двори буквально встелені сміттям. Бруд у парках, на вулицях став настільки звичним, що багато хто взагалі не помічає його, сприймаючи як невід’ємну й неминучу частину урбаністичного пейзажу.

Люди геть не задумуються, що за чистоту Тернополя відповідальні насамперед вони самі. Коли ти гуляєш чи просто ідеш вулицею Тернополя під ноги краще не дивитись – нічого естетичного там не побачити, пише Тернопільська липа. Часто можна спостерігати, як перехожий іде, курить, і при цьому геть не думає, що цим самим шкодить людям,які ідуть повз нього. Та вражає ще одне – недопалок більшість тернополян геть не намагаються викинути у сміттєву урну. А для чого? Якщо можна кинути його прямо собі під ноги. Цікаво і те, що більшість підлітків та дітей шкільного віку по-всякому наслідують своїх батьків чи старших знайомих. Поласувавши морозивом чи іншим смаколиком, вони викидають сміття просто на вулицю.

Буквально ще 15-20 років тому, за даними екологів, Україна була однією з найчистіших країн. Зараз, коли весь цивілізований світ бореться за чистоту, ми ж рухаємось до зворотного процесу.

Усі ми занаємо, що кілька століть тому  вулиці західноєвропейських міст були завалені сміттям і залиті помиями. Зараз же влада у розвинених країнах добилася протилежного результату. Як? Хочеш смітити плати!

Так, в Італії штраф за викидання сміття на тротуар може становити 175 євро. В Латвії, щоб викинути сміття на вулицю доведеться платити від 100 до 1000 доларів США. Навіть у сусідній Білорусі розмір штрафу за кинуте на вулиці сміття – до 50 доларів, а в Грузії – 28 доларів.

А що ж робиться у нас? Ви чули чи хоча б когось у Тернополі оштрафували за те, що він викинув сміття на тротуар? Мабуть, ні. Тому в нас це закономірне явище.

Більшість зараз скаже, мовляв, у місті бракує сміттєвих урн. Так, можливо і бракує. Та слід виявляти бодай мінімальну повагу то того місця, де ви живете, до тієї вулиці, по якій ходите. І головне – не робити сміттєвої урни з Тернополя.

smitia - ternopi

 

mitiia ternopil3

 

mittia-ternopil

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі