• Головна
  • Сьогодні — найдовший день року
14:30, 21 червня 2013 р.

Сьогодні — найдовший день року

У 2013 році астрономічне літо настало 21 червня о 8 годині 4 хвилини за київським часом, коли Сонце, рухаючись по екліптиці, досягне її найбільшого схилення.

Для мешканців південної півкулі, навпаки, почнеться астрономічна зима.

День літнього сонцестояння - важлива астрономічна і географічна подія, що відбувається в Сонячній системі. На моменти сонцестоянь Сонце у своєму видимому русі по екліптиці найбільш віддаляється від небесного екватора, досягає найбільшого схилення, північного або південного.

Точки екліптики, максимально віддалені від небесного екватора, через які відбувається проходження Сонця, називаються точками сонцестояння. Це такий момент у річному обертанні Землі навколо Сонця, коли спостерігається найкоротший день або найкоротша ніч.

У північній півкулі літнє сонцестояння зазвичай припадає на 21 червня, а зимове - на 21 грудня, у південній півкулі - навпаки.
У середніх широтах протягом року навесні та на початку літа Сонце щодня піднімається все вище над горизонтом, а в момент літнього сонцестояння зупиняється та змінює свій рух на протилежний. Потім воно щодня опускається все нижче і, врешті-решт, у момент зимового сонцестояння, знову змінює свій рух на протилежний і починає підніматися.

Протягом декількох сусідніх днів сонцестояння Сонце майже не змінює схилення, його полуденні висоти в небі майже незмінні; звідси й походить сама назва сонцестояння.

Під час літнього сонцестояння у північній півкулі Землі Сонце найдовше залишається над горизонтом, 21 і 22 червня - це найдовші дні в році, а з 21 на 22 червня - найкоротша ніч.

Свято літнього сонцестояння - одне з найважливіших свят у стародавніх слов'ян і прибалтійських народів. На Русі в цей день святкували День Івана Купали. Американці і канадці вважають цю дату початком літа, китайці, ірландці, японці та англійці - його розпалом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...