• Головна
  • Росіяни намагалися "продати" до Єгипту вкрадене українське зерно
20:01, 4 травня

Росіяни намагалися "продати" до Єгипту вкрадене українське зерно

Росіяни намагалися "продати" до Єгипту вкрадене українське зерно

В тимчасово окупованому Криму російське судно завантажило  27 тисяч тонн зерна і спробувало "проекспортувати" його Єгипту, але після відмови змінило напрямок на Ліван та Сирію.

Про це спочатку повідомив портал "Миротворець" з посиланням на дані трекінгової системи суден MarineTraffic. Згодом, як повідомляє "Еономічна правда", інформацію підтвердили в уряді.

Судно "Матрос Позинич", яке  входить до підсанкційної "Об'єднаної суднобудівної корпорації", завантажило 27 тисяч тонн зерна в окупованому Криму і прямувало з ним до єгипетського порту Александрія.
"Матрос Позинич" пройшов Босфор 23 квітня і вирушив до Керченської протоки, після чого до 27 квітня знаходилося в Керченській протоці на якірній стоянці порту Кавказ без вантажних операцій. 27 квітня судно вимкнуло АІС (автоматична система ідентифікації, яка має бути ввімкненою для всіх суден згідно міжнародних морських правил).

Вже 28 квітня "Матрос Позынич" було помічено в окупованому Севастополі біля зернового терміналу стивідорної компанії "Авліта", яка в російських реєстрах значиться як "Авал". 30 квітня судно рушило в напрямку порту Александрії (Єгипет).

Міністерство закордонних справ України у коментарі ЕП підтвердило інформацію про вивезені 27 тисяч тонн зерна. Речник МЗС Олег Ніколенко підкреслив, що українські дипломати завадили Росії доставити це зерно в Александрію.
"За нашою інформацією, нині російська сторона спрямувала судно із зерном, вкраденим на півдні України, в сторону Лівану та Сирії. МЗС вже звернулося до ліванських та сирійських органів, аби вони арештували крадений вантаж, якщо російський сухогруз зайде в їхні порти", – повідомив Ніколенко. "Тримаємо цю ситуацію на особливому контролі."

ЕП перевірила, що за останніми даними MarineTraffic судно було на стоянці у порту Кавказ і 4 травня рушило у напрямку Бейрута.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#судно #кражене #зерно #продати #єгипту #спроба #крим #українське
Оголошення
live comments feed...