• Головна
  • У Тернополі 90% випадків захворювання на інфекції пов’язані з… продуктами
19:00, 27 червня 2013 р.

У Тернополі 90% випадків захворювання на інфекції пов’язані з… продуктами

У спеку легко отруїтися харчами.

Сприятливість людей до кишкових захворювань досить висока. Особливо часто вони виникають у дітей, адже в малят і захисні сили слабші, і гігієнічні навички недостатні. Саме влітку шкідливі бактерії розмножуються досить швидко, пише Вільне життя. Тому дуже легко отримати харчові отруєння чи кишкові інфекції, пов’язані із споживанням продуктів харчування та питної води, забруднених збудниками кишкових інфекцій.

Актуальними чинниками передачі кишкових інфекцій залишаються погано помиті овочі, фрукти, ягоди, а також молочна продукція, куплена на ринках, у т. ч. стихійних, у приватних осіб, яка зберігалася без належних температурних умов, а вживали її без необхідної термічної обробки.

У Тернополі захворюваність на гострі кишкові інфекції залишається нестійкою. За 5 місяців цього року сумарна кількість ГКЗ, порівняно з торішніми даними, знизалась на 29,6%. Частіше на гострі кишкові інфекції хворіють діти (58,5% від усіх, хто занедужав). Захворюваність серед дітей у різних вікових групах неоднакова. Частка дітей до 7 років становить 39%.

Близько 90% випадків захворювання на кишкові інфекції в Тернополі пов’язані із вживанням харчових продуктів. Ймовірними факторами передачі у 48% були продукти домашнього приготування (м’ясні страви, овочеві салати, кондитерські кремові вироби), продукти, придбані в торговельній мережі — 28% (молоко, м’ясні продукти, яйця) та привезені із села — 12%, молоко, молочні продукти, яйця, м’ясні вироби, придбані на ринках міста, — 10%, готові страви, придбані в закладах громадського харчування, — 2%.

Захворювання проявляється через кілька годин після вживання інфікованих продуктів. Симптоми хвороби виникають раптово і швидко посилюються. З’являються мерзлякуватість, блювання, переймоподібний біль у животі, частіше в епігастрії і в ділянці пупка. Випорожнення рідкі або водянисті, до 10 разів на добу і частіше, можуть бути з прожилками крові і слизу. Температура тіла підвищується, іноді навіть до 40°С. Шкіра бліда, суха, пульс частий, артеріальний тиск низький.

У разі виявлення перших ознак захворювання необхідно терміново звернутись у лікувальну установу. Адже самолікування небезпечне для здоров’я.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...