Засідання ТВК навряд чи збереться, сесія облради знову під загрозою зриву

Провести до 2 липня засідання Територіальної виборчої комісії, на якій мають ввести 19 нових депутатів облради, навряд чи вдасться.

Голова ТВК Микола Крук каже, що вже не має фізичної можливості скликати членів комісії.

«Я їм телефоную на мобільний, але вони не відповідають. Надсилаю рекомендовані листи, а вони їх не приймають і ті листи мені повертаються через місяць. Номерів домашніх телефонів членів ТВК я не маю. Всі доступні можливості зв’язатися з членами ТВК я використав, як ще інакше я можу скликати засідання?», – риторично запитує Микола Крук.

Він додав, що усі листи змушений відправляти за свій рахунок.

«Замість того, щоб собі молока купити, відіслав сьогодні ще два рекомендовані листи на ЦВК і облраду. Бо треба, щоб виділили нам фінансування. От ЦВК через прокуратуру затребувала в обласному архіві необхідні нам документи, а архів не дає, бо каже, що цю послугу потрібно оплатити. А коштів нема, бо їх виділення – в компетенції облради, яка не функціонує. Без цих документів ми не можемо ввести чергових депутатів, бо нам потрібно офіційний документ із зареєстрованим повним списком депутатів, щоб знати, які йдуть по черговості після тих, які вибули. Коли вибори завершилися, ці документи попали в архів», – пояснює ситуацію Микола Крук.

В те, що вдасться зібрати кворум для засідання ТВК найближчим часом він не особливо вірить.

«Тарашевському така ситуація вигідна, Хоптяну і комуністам теж. У нас три представники КПУ не були на жодному із 7-ми скликаних засідань ТВК. По закону якщо член ТВК двічі не був на засіданні без поважних причин, його ЦВК може звільнити. І я інформував ЦВК про те, що частина членів комісії ігнорує засідання або були лише на одному. Але в ЦВК більшість теж мають представники провладних партій, вони ж не звільнятимуть своїх людей у нашій ТВК», – переконаний Микола Крук.

Нагадаємо, 2 липня має відбутися сесія облради, на якій би мали нарешті прийняти бюджет області.  Цього року жодне пленарне засідання облради не відбулося через те, що не приходили представники опозиційних партій. У такий спосіб вони протестують проти того, що досі не введено 19 депутатів, переважно – від ВО «Свобода».

Без цих депутатів «свободівцям» бракує голосів, щоб обрати свого голову облради замість Олексія Кайди, який став нардепом.

Зважаючи на нинішні обставини в ТВК і радикальну позицію «Свободи», проведення сесії облради 2 липня – під дуже великим знаком запитання.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі